אמה ווטסון
אמה ווטסון Max Mumby/Indigo/Getty Images

אחת הכוכבות הנחשבות בהוליווד, אמה ווטסון, גרמה לסערה לאחר שהביעה תמיכה בפלסטינים וגררה תגובות זועמות והאשמות באנטישמיות.

ווטסון העלתה ציוץ בחשבון הטוויטר שלה עם תמונה מהפגנה פרו-פלסטינית לצד הכיתוב "סולידריות היא פועל" ועוד ציטוט על משמעותה של סולידריות.

הפוסט עורר במהירות סערה עצומה ברשתות החברתיות, כאשר גולשים פרו-פלסטינים הביעו תמיכה בציוץ של ווטסון בעד הפלסטינים, בעוד גורמים ישראלים הגיבו בצורה חריפה לפוסט.

ווטסון, פעילה חברתית מפורסמת שכבר התבטאה בשורת נושאים שנויים מחלוקת ואף נכללה ברשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של מגזין "טיים" בשנת 2015, זכתה למירב הפרסום שלה כאשר גילמה את תפקידה של הרמיוני גריינג'ר בסדרת סרטי "הארי פוטר".

שגריר ישראל באו"ם לשעבר, דני דנון, ניצל זאת על מנת לכתוב לה בתגובה "10 נקודות מגריפינדור על אנטישמיות". גם הציוץ של דנון גרר תגובות נוספות נגד ווטסון מצד תומכי ישראל, אך גם תגובות נגד דנון עצמו.

גם שגריר ישראל הנוכחי באו"ם, גלעד ארדן, הגיב לפוסט התמיכה בפלסטינים וכתב כי "מדע בדיוני אולי עובד בהארי פוטר, אבל הוא לא עובד במציאות. אם הוא היה עובד, הקסם שבו נעשה שימוש בעולם הקסמים יכול היה לחסל את הרשעים של חמאס (המדכא נשים ומבקש את השמדת ישראל) והרשות הפלסטינית (התומכת בטרור). אני הייתי בעד זה!". הפוסט של ווטסון, לה יש 64 מיליון עוקבים בטוויטר, זכה למיליון "לייקים" וגרר 100 אלף תגובות וויכוחים סוערים ברשת החברתית בין תומכי ישראל לפעילים פרו-פלסטינים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו