הילה בלום עם אביגדור יצחקי והשר חילי טרפור
הילה בלום עם אביגדור יצחקי והשר חילי טרפור צילום: סיון פרג'

מפעל הפיס הכריז הערב (שלישי) על הזוכים בפרס ספיר לספרות לשנת 2021, בטקס חגיגי שנערך הערב בראש העין במעמד שר התרבות והספורט, חילי טרופר ובהובלתו של יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי.

בפרס זכתה הסופרת הילה בלום על ספרה 'איך לאהוב את בתך'. היא תקבל מענק על סך 150 אלף ₪שקלים וספרה יתורגם וייצא לאור בשפה הערבית ובשפה זרה נוספת על-פי בחירתה.

בנוסף, ירכוש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מספרי חמשת הסופרים שנבחרו במסגרת "הרשימה הקצרה" ומזוכה פרס הביכורים ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

הזוכה ב"פרס ספר הביכורים של פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס" לשנת 2021 היא רומית סמסון על ספרה "המטבח האחורי". היא תקבל מענק בסך 75 אלף שקלים.

הזוכים בפרס ספיר ובפרס הביכורים נבחרו על-ידי ועדת השיפוט בראשותו של מר גיורא רום, יחד עם חברי הועדה: פרופ' יוחאי אופנהיימר, ד"ר ענת ויסמן, גב' זהר אלמקייס, ד"ר עמוס נוי, מר עמיחי חסון וד"ר רעות בן יעקב.

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, בירך את הזוכים ואמר: "מפעל הפיס גאה להוביל את פרס ספיר לספרות זו השנה ה-21. מטרתו של הפרס, שהפך ברבות השנים למוסד היוקרתי ביותר בתחומו בישראל, היא להוקיר את סופרות וסופרי ישראל ואת הספרות העברית שמהווה אבן יסוד בתרבות שלנו".

"בשנה שעברה נאלצנו לקיים את הטקס במתכונת שונה ומרוחקת, אני כל כך שמח שהשנה יכולנו להתכנס כאן ולחגוג יחד איתכם את פירות היצירה הישראלית. מפעל הפיס ימשיך להוביל את הפרס לעוד שנים רבות", דברי יצחקי.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הוסיף: "ברכות לזוכים ולזוכות בפרס ספיר לספרות עברית. על אף האתגרים בעולם הספרות בשנה האחרונה ובכלל, הספרות הישראלית ממשיכה להוציא מתוכה יבול ספרותי נהדר. המילים והמשפטים שלכם יוצרים עולם שלם, על המורכבות, הרגישות והאנושיות שבו. תודה מיוחדת למפעל הפיס אשר ממשיך להעמיד את הספרות הישראלית, את הסופרות והסופרים שלנו על מרכז הבמה הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו