תור לבדיקת קורונה
תור לבדיקת קורונה צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

במשרד הבריאות חוששים שבימים הקרובים יישברו שיאי ההדבקה שנקבעו בגלים הקודמים של נגיף הקורונה, כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

אתמול עמד מספר המאומתים על יותר מ-10,000 וגם מקדם ההדבקה היה גבוה ועמד על 1.92. מספר החולים קשה עלה ל-116 - הגבוה ביותר מאז סוף נובמבר.

במשרד צפויים להציג היום מתווה חדש לבדיקות כשבדיקות ה PCR יוקצו לילדים, לאוכלוסייה המבוגרת, לבעלי מחלות רקע וללא מחוסנים. יתר הנבדקים יוכלו לעשות בדיקות אנטיגן ואולי אף בדיקות ביתיות. המטרה היא להתמקד באוכלוסיות סיכון.

השבוע יצא משרד הבריאות במכרז לאספקת 20 מיליון ערכות בדיקה מהירה עם אופציה לאספקה של עד 80 מיליון ערכות. לפי המכרז, הערכות יסופקו בשבוע הבא, כשבמשרד יש עוד כ-17 מיליון בדיקות ממכרז קודם.

פרופ' סלמן זרקא רמז בתדרוך השבוע על השימוש המסתמן בבדיקות המהירות. הוא ציין כי יחד עם איגוד התעשיינים מקדמים בדיקות מהירות במפעלים חיוניים ובגופי חירום במשק כמו משטרה ושב"ס. עוד ציין שיש תוכנית ולפיה ממונה הקורונה בכל בית ספר יוכל לבדוק את התלמידים.

בתדרוך של בכירי מכבי עלה שקופת החולים עברה את היכולות הקיימות לבצע בדיקות מהירות. מנהלת אגף הסיעוד במכבי, תמי אלקלעי, אמרה שהם "מבצעים בימים האחרונים 37-34 אלף דגימות, כשהיכולת שלנו הן 33 אלף. הזמן לתוצאה נפגע". לדבריה, צריך לתעדף את הבדיקות כדי לאפשר למטופלים בסיכון לקבל טי פול בתרופה פקסלוביד. "ישראל לא יכולה לעשות יותר בדיקות PCR מהיום" אמרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו