תור לבדיקת קורונה
תור לבדיקת קורונה צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

משרד הבריאות מעדכן את מדיניות הבדיקות והבידודים לאזרחים שנחשפו לחולה מאומת, אשר תיכנס לתוקף ביום שישי הקרוב.

מחוסן או מחלים (לפי הגדרת משרד הבריאות) שנחשף לחולה מאומת, אם הוא בן 60 ומעלה או בקבוצת סיכון, יבצע בדיקת PCR. במקרה של תוצאה שלילית הוא יקבל פטור מבידוד. במקרה של תוצאה חיובית הוא ישהה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור יהיה רק באישור רופא.

כלל האוכלוסייה (מחוסנים) יבצעו בדיקת אנטיגן ביתית או בדיקת אנטיגן מפוקחת. במקרה של תוצאה שלילית הם יקבלו פטור מבידוד. במקרה של תוצאה חיובית תידרש שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

כמו כן, אדם מחוסן/מחלים, המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או חסר ישע שאומת לקורונה, ישהה בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מפוקחת שתבוצע החל מהיום האחרון לבידוד של החולה בו הוא מטפל.

חשוב להדגיש כי מי שחוסן בחיסון אחד בלבד אינו מוגן ועל כן נחשב כלא מחוסן/לא מחלים במקרה של חשיפה למאומת ואינו פטור מבידוד.

מי שלא מחוסן ולא מחלים, אם הוא בן 60 ומעלה או בקבוצת סיכון, יבצע בדיקת PCR. תוצאה שלילית תחייב שהייה בבידוד במשך 7 ימים. שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה ביום האחרון לבידוד. תוצאה חיובית תחייב שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

כלל האוכלוסייה - מי שאינם מחוסנים או לא מחלימים, יבצעו בדיקת אנטיגן מפוקחת: תוצאה שלילית תחייב שהייה בבידוד במשך 7 ימים. שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מפוקחת שבוצעה ביום האחרון לבידוד. תוצאה חיובית תחייב שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

כמו כן, אדם שלא חוסן /לא החלים, המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או חסר ישע שאומת לקורונה, יכנס לאחר סיום הטיפול, לבידוד, למשך 14 יום עם אפשרות לקיצור בידוד עם תוצאת בדיקה אנטיגן מפוקחת שתבוצע ביום ה-7.

המדיניות החדשה תיכנס לתוקף בחצות הלילה שבין חמישי לשישי. בדיקות אנטיגן ביתיות יבוצעו במימון הנבדק. עד לשבוע הבא ייתכנו קשיי זמינות ברשתות השיווק, הציבור מתבקש להתאזר בסבלנות. בדיקת אנטיגן מפוקחת במקרה של חשיפה למאומת תהיה במימון המדינה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו