אוהדי סכנין מתפרעים
אוהדי סכנין מתפרעים צילום: פלאש 90

עליה באירועי אלימות ביציעים עם 43 התפרעויות של אוהדים, 9 אירועי ונדליזם, 8 מקרים של פריצת אוהדים לכר הדשא וזילות בזכרון השואה. כל אלה ועוד היו מנת חלקה של הסיבוב הראשון לעונת 2021/22 בליגת העל בכדורגל, כך עולה מדו"ח התכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' של הקרן החדשה לישראל.

על פי הדו"ח שפורסם היום (רביעי), עולה כי שתי הקבוצות שנאשמו הכי הרבה בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל ושאוהדיהן התפרעו הכי הרבה בסיבוב הראשון הן הפועל תל אביב ובני סכנין, כאשר האדומים מת"א נמצאו אשמים 11 פעמים עד כה העונה ובני סכנין בינתיים הואשמו 9 פעמים.

על פי הדו"ח, נרשמו לא פחות מ-43 תקריות של השלכת חפצים והתפרעות אוהדים, לעומת 26 בלבד בסיבוב הראשון של העונה שעברה, ו-15 משחקים בהם הודלקו רימוני עשן ו/או אבוקות, לעומת 6 בלבד בסיבוב הראשון אשתקד.

מי שעיקר צויינה לגנאי היא איך לא קבוצת בני סכנין שגם בדו"ח השיפוט של הקרן החדשה לישראל נכתב בפירוט על התנהגותם האלימה של אוהדיה שחזרו על התנהגותם הזו שוב ושוב, כאשר בדו"ח נכתב כי "במחזור 5 רגמו עשרות אוהדי בני סכנין באבנים את יציע אוהדי מכבי נתניה בסיום המשחק", אירוע שכזכור טוייח על ידי משטרת ישראל שברחה מהמקום וטענה כי אוהדי נתניה הם אלו שהתפרעו.

4 מחזורים לאחר מכן, במחזור מספר 9, נכתב בדו"ח, כי "מספר אוהדי הפועל חיפה נרגמו באבנים בעת שיצאו מאצטדיון דוחא לאחר משחק קבוצתם מול בני סכנין" ושני מחזורים לאחר מכן, במשחק מול בית"ר ירושלים בו פעלה לכאורה הנהלת סכנין בניגוד לחוק ומכרה כמות כרטיסים גדולה מהמותרת לה, גם אוהדיה התנהגו בצורה אלימה כאשר צויינו כי "בסיום המשחק בין בני סכנין לבית"ר ירושלים, בקבוק פלסטיק שנזרק מיציע בני סכנין פגע בראשו של שחקן בית"ר ירושלים, מרקו יאנקוביץ'", התנהגות שראשי סכנין טענו כי לא קרתה.

עוד נכתב כנגד סכנין כי לא רק אירועי אלימות נהגו אוהדיה כי אם התפרעות ו-ונדליזם מהחמורות שהיו להם היו אלה אחראים, כאשר "במחזור 3, אוהדי בני סכנין עיכבו את כניסת האוטובוס של הפועל ב"ש לאצטדיון לפני המשחק בין שתי הקבוצות. במחזור 5, אוהדי בני סכנין עקרו כיסאות ביציע והשליכו אותם לעבר כר הדשא".

עוד נכתב כי "בפעם הראשונה נשמעו קריאות "שתהיה שואה למכבי" ביציעי בני סכנין, במהלך המשחק בין סכנין למכבי ת"א במחזור הראשון של העונה באצטדיון דוחא, וכן צויינו שתי תקריות חריגות שנרשמו ביציע בני סכנין במהלך הסיבוב הראשון, כאשר אלפי אוהדי סכנין קראו "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה" במשחק מול מכבי חיפה ובמחזור 11 מול בית"ר ירושלים. כמו כן, פעם אחת נשמעה קריאה של עשרות מאוהדי סכנין "כהנא מת", במשחק מול הפועל חיפה.

כאמור, גם אוהדי הפועל ת"א הביאו את קבוצתם שוב ושוב לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בשל התנהגותם, כאשר בדו"ח צויין בין היתר קריאות אוהדי הפועל המזילות את זכרון השואה, כששם צויין כי בין הקריאות שקראו אלו היו: "נאצים", "גטו", "שואה" ו-"גרמנים"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו