קבוצת תגלית
קבוצת תגלית צילום: ארז עוזיר

ארגון 'תגלית', הפרויקט החינוכי – תיירותי הגדול בעולם ואונוורד ישראל (Onward Israel), הארגון המוביל של תוכניות התמחות של 10 שבועות לצעירים יהודים בישראל הודיעו היום (יום ד') על מיזוג.

שני הארגונים, שחתמו לפני כשנה על מזכר הבנות לבחינת המיזוג, יתאחדו כעת במטרה לחזק את קשרי ישראל והתפוצות על ידי הרחבת היצע ההזדמנויות עבור צעירים יהודים להשתתפות בסיורים, התמחויות ופיתוח מקצוע בישראל.

בתגלית מציינים כי אונוורד תהיה אחת מהתוכניות אותן מציעה תגלית למשתתפיה, לצד סיורים חינוכיים בישראל של 10 ימים ותגלית אקסל, זרוע המנהיגות העסקית של הארגון אשר הוקמה במטרה לפתח ולהעצים את הדור הבא של מנהיגים עסקיים בישראל ובעולם. החיבור יאפשר להגיע ליותר צעירים יהודיים ולהגדיל את מספר המשתתפים בתוכניות קצרות ובינוניות טווח.

עם איחוד הארגונים, גידי מרק, מנכ"ל תגלית יכהן כמנכ"ל החברה הממוזגת ואילו אילן וגנר מנכ"ל אונוורד ישראל יכהן כסמנכ"ל בארגון תגלית. כלל עובדי אונוורד ישראל יעברו לעבוד במשרדי תגלית בישראל ובארה"ב.

"המיזוג עם אונוורד ישראל הוא למעשה מכפיל כוח שיאפשר לנו להמשיך ולחזק את הקשר בין יהודי התפוצות למדינת ישראל שספג פגיעה חמורה בשנתיים האחרונות עם ניתוק התיירות הציונית הנכנסת למדינה", אמר מנכ"ל תגלית, גידי מרק. "בעידן שבו הביקורת על ישראל בקמפוסים הולכת וגוברת ואפילו לצערנו בקרב צעירים יהודים, המיזוג יאפשר לנו לחזק את מעמדה של ישראל בקרב קהילת הסטודנטים שבמקרים רבים עלולים ליצור דעת קהל שלילית על ישראל בעולם".

תגלית הינו פרויקט של ממשלת ישראל ותורמים יהודים בשותפות עם קהילות יהודיות ברחבי העולם. התורמים השותפים לפרויקט, רואים בו חלק מהשקעתם במדינת ישראל ובקשריה עם יהדות התפוצות. הארגון מביא ארצה צעירים יהודים בגילאי 18-32 לסיור של עשרה ימים. עד היום השתתפו בתגלית מעל ל-750,000 צעירים, מתוכם כ-115,000 ישראלים. תגלית הינו הגוף המחבר לישראל את המספר הגדול ביותר של צעירים יהודים מרחבי העולם, ובונה עבורה כיפת ברזל ציונית-אסטרטגית.

אונוורד ישראל מציע הזדמנויות מקצועיות ייחודיות ומעניינות- הכוללות התמחויות, לימודים ותכניות עמיתים אשר מעניקות חוויה בינלאומית ובין תרבותית בישראל. מדובר בהזדמנות ייחודית עבור סטודנטים בינלאומיים לחוות את ישראל בצורה מקצועית, חינוכית ותרבותית ולהיות חלק מהחברה הישראלית לכמה שבועות. מאז הקמתו לפני כעשור, הארגון הביא ארצה מעל ל- 10,000 משתתפים שהתמחו במאות חברות וארגונים במשק הישראלי. חלקם עובד כיום בארץ ורבים מהם משמשים שגרירים מהשורה הראשונה של התעשייה בישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו