שירה והרב איתן שנרב
שירה והרב איתן שנרב צילום: חזקי ברוך

הולנד הודיעה כי תפסיק לממן את ארגון 'איגוד ועדות החקלאים' המסייע לחקלאים פלסטינים בעיקר בשטחי C והוגדר לא מכבר על ידי שר הביטחון בני גנץ כארגון טרור.

הודעה על כך נמסרה מצד שגרירות הולנד בישראל למשפחתה של רנה שנרב הי"ד.

המשפחה מסרה, "התקשרו אלינו עכשיו משגרירות הולנד בישראל והודיעו בהודעה דרמטית שהולנד תפסיק לממן את ועדות החקלאות, אחד הארגונים שעליו הכריז שר הביטחון לאחרונה כארגון טרור. חלק מהמחבלים שרצחו את רנה שלנו הי"ד עבדו בארגון זה".

"ההודעה באה כתוצאה מחקירה מעמיקה שהחלה לאחר הרצח של רנה. אנחנו מודים לממשלת הולנד על קבלת ההחלטה הנכונה ולמשרד החוץ ומצפים שעוד מדינות בארופה ובעולם גם יפסיקו את המימון לארגונים אלו", נכתב.

במשרד החוץ הגיבו להודעה ואמרו כי "הודעת משרד החוץ ההולנדי על הפסקת המימון לוועדות החקלאות, היא הודעה חשובה ונכונה. ארגון וועדות החקלאות הוא בפועל חלק אורגני מארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין, כמו גם חמשת הארגונים הנוספים שישראל הכריזה עליהם כעל ארגוני טרור".

"ישראל תמשיך את השיח עם הולנד ומדינות נוספות בנוגע לארגונים הללו שהסיוע להם מהווה הפרה של החוק הישראלי. ישראל מברכת על הודעת משרד החוץ ההולנדי כי תמשיך את התמיכה בפרויקטים המסייעים לחברה האזרחית הפלסטינית, באמצעות ארגוני סיוע לגיטימיים, מטרה חשובה לה שותפה גם ישראל", לשון תגובת המשרד.

עו"ד מוריס הירש אשר מלווה את משפחת שנרב ומשפחות שכולות נוספות מסר כי "הגיע הזמן שממשלות זרות יפסיקו במימון הטרור ויפה שעה אחת קודם. מימון הזר של מדינות אירופה רוצח פה יהודים. אסור שדבר זה יימשך".

ארגון "עד כאן" מסר: "אנו מברכים את משפחת שנרב ושותפיהם למאבק על הצלחתם. ממשלת הולנד עשתה נכון כאשר הודיעה למשפחת שנרב על הפסקת המימון הממשלתי לארגון הטרור. מן הראוי שממשלת הולנד יחד עם שאר מדינות האיחוד האירופי יפסיקו את המימון העצום שהן מעבירות מידי שנה לארגונים פלסטינים תומכי טרור. חייבים לסגור את צינורות המימון המגיעים ממדינות אירופה לעמותות שמופעלות על ידי ארגוני הטרור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו