בית חולים סכנין איכילוב
בית חולים סכנין איכילוב צילום: יחצ

שר הבריאות ניצן הורוביץ ופרופ׳ רוני גמזו מנהל בית החולים איכילוב יבקרו מחר (חמישי) בעיר הערבית סכנין ויכריזון על הקמת בית החולים "סכנין- איכילוב".

בית החולים הוא פרויקט משותף של המרכז הרפואי איכילוב - ת"א וחמודי אבו יונס, יזם פרטי מעיר סכנין.

המרכז הרפואי ישתרע על שטח של כ-3,600 מ"ר בנוי ויכלול 14 מרפאות מומחים בדיספלינות שונות, 6 חדרי פעולות.

בנוסף הוא יכלול מכון דימות שמצויד במכשיר סיטי, רנטגן, ממוגרפיה ואולטרסאונד. כמו כן הוא יצויד גם במכוני דיאליזה וגסטרו. בנוסף יכלול גם 4 חדרי ניתוח המיועדים לכירורגיה בינונית, מצוידים בטכנולוגיה החדישה ביותר, מחלקת התאוששות ומחלקת אשפוז יום.

ב"סכנין-איכילוב" יועסקו 80 עובדים, כולם צוותים רפואיים מהאזור והוא יקבל מעטפת רפואית של מומחי איכילוב שיגיעו מתל אביב לסכנין לייעוץ וטיפול במקרים מורכבים.

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב - ת״א: "הקמת בית החולים באזור היא משימה לאומית. איכילוב יתרום את מיטב המומחים, ידע וניסיון כדי להעניק לאוכלוסייה באזור את הטיפול המצוין שתושבי תל אביב מקבלים. אנו גאים לקחת חלק בפרויקט חשוב כזה עם השפעה אדירה על כלל מרקמי החיים במדינת ישראל".

חמודי אבו יונס מציין: ״כתושב סכנין, זוהי הגשמת חלום שבו אני יכול לסייע לשכניי לקבל טיפול רפואי קרוב לבית ומקום עבודה לצוות רפואי שגר באזור וכעת יש לו אפשרות לטפל בעיר שלו ובתושביה. אנו פועלים להגעה להסדר מול קופות החולים כדי שתושבי העיר יוכלו לקבל את הטיפול הרפואי הטוב שניתן בטופס 17 ומבטיחים להעניק את חווית השירות ומצוינות הטובה ביותר. עבורנו בסכנין, איכילוב נחשב לבית החולים הטוב בישראל ואני מודה לפרופ׳ גמזו ולחברי ההנהלה פרופ׳ יצחק שפירא ומר אילן סופר על שהבינו את גודל השעה ונרתמו לסייע לנו ולהביא את המצוינות של איכילוב עד לבית שלנו בסכנין״.

בראש המרכז יעמוד ד"ר סעדי עבד, מנהל מרכז רפואי זבולון לשעבר ומומחה ברפואת משפחה.
המרכז הרפואי ״סכנין-איכילוב״ יעבוד מול כל קופות החולים, ביטוח משלים, חברות ביטוח, פרטי והוא צפוי להיפתח ב-תחילת קיץ 2022.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו