גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

בעקבות העלייה הדרמטית בגילויי האנטישמיות והכחשת השואה בשנים האחרונות, החליט השגריר הישראלי באו"ם גלעד ארדן לקדם ולהביא להצבעה בעצרת האו״ם החלטה היסטורית הכוללת הגדרה להכחשת השואה, קובעת דרישות למלחמה בתופעה נוראה זו ומטילה אחריות גם על חברות האינטרנט להלחם בה.

משא ומתן מדיני בינלאומי עם מדינות האו״ם על החלטה זו מתקיים כבר מזה מספר חודשים, ויעבור לשלב הפומבי שלו השבוע בהשתתפות עשרות מדינות, זאת לקראת העלאתה ע״י השגריר ארדן להצבעה באו״ם ב-20.1.

ההחלטה מתואמת עם משרד החוץ אשר פועל גם לקדם אותה מול בירות העולם וגם ארצות הברית וגרמניה תומכות בהחלטה ומשתפות פעולה בקידומה בין המדינות.

ראוי להדגיש כי אם ההחלטה תאומץ ע״י עצרת האו״ם, זו תהיה הפעם השניה בלבד מאז הקמת המדינה, שישראל מעבירה החלטה יזומה מטעמה בעצרת האו״ם.

הפעם הראשונה והיחידה היתה ב-2005 כאשר ישראל העבירה את ההחלטה שמיסדה את יום השואה הבינלאומי.

בסביבת השגריר אומרים כי ההחלטה תהווה הישג משמעותי מאוד גם בקביעת סטנדרט בינלאומי על ידי עצרת האו״ם שמטיל אחריות על ענקיות האינטרנט לפעול אקטיבית להסיר תכנים שמכחישים ומעוותים את השואה.

עוד מציינים כי אין ספק שאימוץ הסטנדרט של המאבק בהכחשת השואה ע"י האו"ם יוביל לתהליכים פנימיים במדינות רבות, גם תהליכים חיוביים חינוכיים כמו לימוד על השואה, וגם עידוד מאבקים כנגד תכנים מכחישי שואה ומניעת הפצתם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו