ההרס בחומש
ההרס בחומש צילום: ישיבת חומש

שר הביטחון בני גנץ זומם להחריב את חומש כליל עם סיום ה'שלושים' להירצחו של יהודה דימנטמן הי"ד. כהכנה לכך, צה"ל הרס השבוע את אוהלי המשפחות בחומש. אומנם בית המדרש עומד על תילו - ברוך ה', נכון לעכשיו לא מעיזים להורסו - אך גזירת החורבן מרחפת מעליו בצורה מוחשית.

ההתחבאות של גנץ מאחורי החוק היא מעושה ושקרית. הכול מכירים את ההשוואה לחאן אל־אחמר, מה שמוכיח כי החוק עצמו לא באמת מעניין אף אחד. ישנם פתרונות חוקיים רבים לחומש, שכרגע מונחים על המדף. בידה האחת הממשלה מחברת חשמל לאלפי בתי בדואים לא חוקיים, וביד השנייה שולחת מאות שוטרים לחומש עם שחר כדי לרדוף אחרי ילדים, להרוס עם טרקטור אוהלי קמפינג ולהחרים את מערכת החשמל הסולארי של הישיבה, ששוויה עשרות אלפי שקלים.

הפגיעה בישיבת חומש היא לא רק בתלמידי הישיבה ובמשפחותיה. ציבור ענק הראה את נאמנותו המדהימה לחומש כשצעד קילומטרים ארוכים בגשם כדי להדהד את האמירה הנחרצת – חומש היא של כולנו, חומש היא הסיירת, וכל פגיעה בישיבת חומש היא רמיסת ציבור שלם, מעבר להיותה פרס לרוצחים.

היה בה, בצעדה האדירה לחומש, גם ממד של תיקון ורפואה. רבים התייאשו מזמן מהיכולת להפגין, לצאת, להאמין שיש כוח לציבור. המון צעירים עלו לחומש, וזו הייתה להם ההפגנה הראשונה בחייהם. ההליכה המשוחררת בתוך אזור שממנו החליטה המדינה לצאת, לנטוש, לעזוב – יש בה משהו מטהר, רוח רעננה המעוררת ומייצרת גלי עומק.

חומש יכולה לרפא את הכאב שכולנו סוחבים איתנו מאז הגירוש האיום. הרי נשבענו אז שלא ניתן שוב להחריב. כמה זעקנו, בכינו, מחינו, ולא שמו עלינו. ואז הלכנו הביתה בתחושות קשות, המקננות עד היום. והנה, עכשיו יש לנו הזדמנות לתיקון. זה קטן, ראשוני, זה לא הכול - זה 'רק' חומש תחילה. אבל זאת תחילת רפואת הפצע הנורא. חטא ההפקרה.

ישיבת חומש אומרת, כבר חמש־עשרה שנה, אמירה פשוטה מאוד: חטאנו? נפלנו? טעינו? המדינה עקרה יהודים מבתיהם? יש תיקון. יש תשובה בעולם. גם אם קשה מחר בבוקר לכבוש את כל עזה, לחזור לחומש זה ממש קל. רק צריך להודות בטעות, להכיר בטיפשות וברשעות שבה נעשה הגירוש – ולתקן. זה המסר מאחורי לימוד התורה במסירות בחומש מאז הגירוש ועד היום.

המהלך הוא ריאלי לחלוטין. הצעת חוק לתיקון חוק ההתנתקות עברה כבר בקריאה טרומית, ואם יינתן חופש הצבעה לקואליציה, היא תעבור בקלות בכנסת הנוכחית.

בינתיים, בני גנץ נהנה לעשות שרירים, לפנות פנייה חדה שמאלה ולהבהיר כי איש לא יתערב לו בענייני משרדו. אבל אמירה ציבורית אדירה יכולה בעזרת ה' לנצח. אין הדבר תלוי אלא בנו. אין, אין מצב שאנחנו מרחפים עכשיו ומאפשרים לבני גנץ להחריב את ישיבת חומש. לפנות יהודים כתגובה לרצח זה פשוט בלתי נתפס!

עם הנצח לא מפחד ממאבק! ולא, הוא לא מפחד לנצח את צה"ל! החיילים ישמחו להפסיד בקרב הזה. קרב מטופש נגד יהודים, קרב לצרכים פוליטיים אישיים של בני גנץ, שהוא האריק שרון התורן, ולידו כמובן איילת ונפתלי, המגלים רפיסות מוחלטת מול חבורת השמאלנים בממשלה.

מי שאוהב את ארץ ישראל באמת וחומש יקרה לליבו, מי שמאמין שאפשר לתקן ויש תשובה בעולם, מי שרוצה לרפא את חרפת הגירוש ומבין שרק פעולות ציבוריות בשטח 'ישכנעו' את הדרג המדיני - בואו! והביאו את החברים.

תשכחו מה שסיפרו לנו אז. לא קיים בעולם מחסום שעוצר כיסופים של יהודים לארץ ישראל! רוצים תיקון? עולים לחומש! בעזרת ה' אפשר להבקיע את המצור, אפשר לחזור בתשובה ולנצח.

הכותב הוא ר"מ בישיבת חומש

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו