הרמטכ"ל לפצוע ההתרסקות סרן רון בירמן: "גאה בך מאוד" דובר צה"ל

הרמטכ"ל אביב כוכבי קיים היום (רביעי) ביקור בבסיס חיפה ובבית החולים רמב"ם, במסגרתו פגש את הפצוע מהתרסקות המסוק, סרן רון בירמן.

הרמטכ"ל ביקר בשייטת 3 וביחידת השליטה של בסיס חיפה ושוחח עם המפקדים. כמו כן, נפגש כוכבי עם אנשי היחידה למשימות תת-מימיות (הילת"ם) שסייעה בימים האחרונים באיתור מסוק העטלף שהתרסק ובחילוצם של סרן רון בירמן, סגן-אלוף ארז שחייני ז"ל ורב-סרן חן פוגל ז"ל.

הוא שיבח את פעילותם של לוחמי ומפקדי הילת"ם והוקיר את נחישותם במשימה.

בפגישתו עם הקצין הפצוע, סרן רון בירמן ומשפחתו, הביע הרמטכ״ל את הערכתו הרבה על דרך הפעולה בה נקט, תושייתו והאומץ שגילה בניסיון להציל את חבריו בשעת ההתרסקות.

"כמפקד, הדבר הראשון שאתה חושב באירוע כזה הוא על הנפגעים, שמחתי מאוד לשמוע שניצלת. האופן בו תפקדת ומאמציך לנהל את האירוע ולנסות ולמצות עד תום את החילוץ של שני הטייסים מוערכים בצורה יוצאת דופן. שמעתי את שיחתך עם המוקד, רואים שאתה בשליטה מלאה, ממוקד, משימתי, יודע ופועל. אני רואה במה אתה מתמקד, כמה אכפת לך, כמה אתה אנושי וכמה אתה בן אדם של אנשים. גאה בך מאוד ומוסר חיבוק גדול", אמר הרמטכ"ל לבירמן.

הוא הוסיף, "אני משתתף בצער משפחותיהן של שחייני ז״ל ופוגל ז"ל. צה"ל ואני מביעים צער עמוק, מזדהים עם כאבן ומחזקים אותן בכל דרך. זהו אירוע קשה ואנו כאן כדי ללוותן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו