ח"כ אורית סטרוק
ח"כ אורית סטרוק צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

חברת הכנסת אורית סטרוק הגיבה הערב (רביעי) בראיון ל-103FM על התקרית בה לבין ראש הממשלה במסגרתה אמר לה 'עופי לי מהעיניים'.

"הוא לא אמר. הוא צעק, נהם, אני לא יודעת איך לבטא את הצעקה הזאת שיצאה מפיו, בתגובה לזה שאני ניגשתי אליו קרוב ושאלתי אותו 'איך הוא יכול לעשות דבר כזה להתיישבות הצעירה?' שאני יודעת אישית שהוא קיבל את הפתקים שלהם והבטיח להם שהוא יסדיר אותם בישיבת הממשלה הראשונה בראשותו, ועכשיו הוא מפנה להם עורף. במקום לענות לי לעניין, הוא פשוט נהם עליי".

לדבריה, "חוק החשמל נתפר כ'חליפה ליתום' לצרכים של הערבים שבונים באופן בלתי חוקי, בגליל ובוואי ערה, בעיקר שם. אפשר הרי לתפור דבר דומה, לפי לצרכים של ההתיישבות הצעירה, השאלה, עם מי אתה רוצה להיטיב וממי אכפת לך".

"אני חושבת שבעצם כל מה שאני מבטאת בעיניו, הוא רצה שהדבר הזה יעוף לו מהעיניים. הוא עובד עם התנועה האסלאמית, התנועה הרפורמית, התנועה הלהט"בית, תנועות השמאל הרדיקליות. למה הוא צריך את התנועה הזאת של ארץ ישראל ושל גאווה יהודית ושל מדינה יהודית? הוא רוצה שכל זה יעוף לו מהעיניים, ולכן ככה הוא ביטא את זה. זה עף לו ישר מהבטן ה'עופי לי מהעיניים הזה'", אמרה סטרוק.

לטענתה, "אין שום בעיה מדינית להסדיר את ההתיישבות הצעירה. איך אני יודעת את זה? כי זה התברר כשבני גנץ ניסח את החלטת הממשלה על הסדרת ההתיישבות הצעירה. ואם בני גנץ אמר שאין בעיה מדינית, אז תאמין לי שאין בעיה מדינית", אמרה, והוסיפה כי "החלטה זו נוסחה בשלהי הממשלה הקודמת".