ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, פתח הבוקר (חמישי) את אוהל המחאה נגד הממשלה בעקבות התנהלותה כלפי ההתיישבות ביהודה ושומרון ובדרישה להסדיר את ההתיישבות בחומש.

אל דגן הצטרף הרב מרדכי דימנטמן, אביו של יהודה דימנטמן הי"ד.

"הגענו לכאן למאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה נפתלי בנט ונשב כאן גם בגשם ובקור הירושלמי. יש כאן עוול שאי אפשר לעבור עליו לסדר היום. ממשלת בנט איבדה את הכיוון. קו ישיר עובר בין חוק החשמל לבדואים לבין ניתוק החשמל בחומש", הבהיר דגן בהצהרה שמסר.

הוא הוסיף, כל השנים שלי בשומרון לא ראיתי מצב שאחרי רצח הורסים ישובים ונותנים פרס לרוצח ולטרור".

דגן הצהיר: "אני מודיע מכאן לבנט ולכל חברי הממשלה, החל מיום ראשון תצא סדרת הפגנות נגד בממשלה בירושלים ובכל רחבי הארץ. המחנה הלאומי סיים לשתוק. הממשלה הזאת הורסת גם בשומרון וגם בנגב . אנחנו כאן אבל מאחורינו מיליוני אזרחי ישראל. נצא להפגנות עד שהממשלה תתחלף".

הרב מרדכי דימנטמן, אביו של יהודה הי"ד, ציין כי "בתחושה שלנו כמשפחה - כל הריסה מעמיקה את הפצע שלנו והדקירה בנו. הריסה שלא מתבצעת על ידי הטורקים או האנגלים אלא מתוכנו".

"במשך 3,500 שנים אבותינו הלכו בחומש ובכל מרחבי ארצנו. התנ"ך הוא ה'קושאן' שלנו ולא האו"ם. יהודה השאיר לנו צוואה בדם של חומש. איך ננחם את האלמנה ואת עצמנו? אנחנו רוצים תשובה ציונית, ערכית וחינוכית. לא נשקוט עד שהישיבה בחומש תיבנה. אני קורא לכל מי שמזדהה איתנו לבוא ולתמוך במלחמה לשחרור חומש. זאת תיהיה הנחמה", הוסיף דימנטמן.

לשאלת ערוץ 7 האם יש מעט נחמה בעובדה שצה"ל הודיע למשפחת המחבל שרצח את בנו שביתו ייהרס ענה הרב דימנטמן, "זו פעולה הכרחית, אבל את יהודה שלנו זה לא מחזיר. יהודה נפל בחומש ואם לא יבנו אותה, לא תהיה לנו נחמה. הנחמה האמיתית תהיה רק בקיום הצוואה של יהודה".

רבה של חומש, הרב אלישמע כהן אמר, "לפני שלושה שבועות איבדנו תלמיד יקר. ראינו בתקופה האחרונה את התמיכה האדירה של רבבות עם ישראל שרוצים את האמת הגדולה ומעוניינים להמשיך את הישיבה בחומש על מנת לגאול את האדמה".

"את החלום הזה אף אחד לא יכול לגדוע, בטח אחרי שהקרבנו קורבן ציבור. אנחנו ממשיכים בכל הכוח ובית המדרש ממשיך לשקוק חיים ותלמידים ממשיכים ללמוד תורה. אנחנו דורשים ממשלת ישראל לעמוד מאחורינו. את החלום נמשיך בכל מחיר", סיכם.