הילולה לבאבא סאלי בישיבת שבי שומרון
הילולה לבאבא סאלי בישיבת שבי שומרוןצילום: ללא

ישיבת ההסדר נחלת יוסף בשבי שומרון קיימה אמש (רביעי) אירוע הילולה לרבי ישראל אבוחצירא, 'הבבא סאלי'. ההילולה הוקדשה לעילוי נשמת אברך ישיבת חומש, יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח לפני שלושה שבועות.

אורחי הכבוד באירוע היו חבריו של יהודה הי"ד תלמידי ישיבת חומש.

הרב יהושע מרדכי שמידט, ראש הישיבה ורב הישוב, דיבר על דמותו המאחדת והגדולה של הבבא סאלי המלומד בניסים והידוע באהבתו ומסירותו לכלל ישראל.

הרב שמידט הזכיר כי אנו נמצאים בפרשיות של גאולת עם ישראל אשר גם בתהליך הגאולה היו עליות וירידות ובסוף עם ישראל נגאל. כך בזמננו אנו נמצאים בתקופה של אתחלתא דגאולה וגם אם יש חלילה מידי פעם ירידות, העליות והישועות שתצמחנה מהם, גדולות יותר.

יהודה סון מגרעין חומש, שהיה בין מארגני האירוע, סיפר על דמותו של יהודה דימנטמן הי"ד. "יהודה היה בחור עדין וצנוע, זכיתי להכיר אותו עוד בתור בחור צעיר בגבעות, מדובר באבידה גדולה לכל עם ישראל. החיוך תמיד היה נסוך על פניו והוא תמיד דחף אותנו ללימוד התורה ולשמחה. יהי רצון שאירוע ההילולא של הבבא סאלי זצ"ל יהיה לעילוי נשמתו".

"האירוע יצר תחושה של חיבור וחיזוק חברתי ורוחני" אומר ראש הישיבה, הרב יהושע מרדכי שמידט. "הוא הגיע לאחר הימים הקשים של הרצח הנורא של יהודה דימנטמן הי"ד, זכינו ובאירוע היו שמחה וריקודים של נחמה עד השעות הקטנות של הלילה".