בריימו היום בספרד
בריימו היום בספרדצילום: FIBA.BASKETBALL

עמדה במשימה. הפועל ירושלים כבר הייתה בדרך הבטוחה להדחה מוקדמת ממפעל ליגת האלופות של פיב"א. ואז היא פיטרה את מאמנה אורן עמיאל ומינתה במקומו באופן זמני את המנהל המקצועי יותם הלפרין והכל השתנה.

מאז, ניצחה ירושלים את כל משחקיה במסגרת האירופית, האחרון שבהם היום (חמישי) כשגברה על מנרסה הספרדית בתום הארכה בתוצאה 90:85 בחוץ, שהעלה אותה למרות הכל ואחרי הכל אל סדרת הפליי-אין מהמקום השני בבית המוקדם שייתן לה גם את יתרון הבייתיות מול היריבה בשלב הבא.

למעשה, עם הניצחון היום, השלישי ברציפות במפעל האירופי התקבע מעמדו של המאמן "הזמני" הלפרין עוד יותר כשזה גם מחזיק במקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורסל עם ירושלים ולמעט הפסד למכבי ת"א, הלפרין עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד כמאמן הפועל ירושלים.

הפועל שהפסידה את כל משחקיה בסיבוב הראשון של שלב הבתים הראשון, מצליחה להנחיל הפסד ראשון לספרדים החזקים באירופה העונה ולשמור על 100% הצלחה של הלפרין באירופה כמאמן.

בשלב הבא באירופה, בסדרת הפליי-אין על הכרטיס לשלב הטופ 16, תפגוש הפועל ירושלים את פרומיטיי האוקראינית אותה מאמן ננו גינזבורג הישראלי ובמדיה משחקים שלושה זרים ששיחקו בעבר בישראל.

גינזבורג, שמאמן עדיין את נבחרת צ'כיה ויפגוש בקיץ ביורובאסקט את נבחרת ישראל, כבר הדיח את ירושלים פעמיים ממפעל אירופי בעבר, כשעלה עם נימבורק על חשבונה לטופ 16 של היורוקאפ ב-2011 וב-2013, כאשר אל פרומיטיי הוא הגיע בשלהי העונה שעברה וסייע לה לזכות באליפות ראשונה בתולדותיה.

המשחק הראשון בסדרת הטוב משלושה ייערך כבר ביום רביעי הקרוב בהיכל הפיס ארנה שבבירה, והמשחק השני באוקראינה בשלישי הבא, 18 בינואר. בשל הדחיות שנוצרו מהתפרצות הקורונה במנרסה, אם יידרש משחק שלישי ומכריע - הוא יתקיים כבר ביום שישי בצהריים, ב-21 בחודש בירושלים. האם הלפרין יחזיק ב-100% הצלחה באירופה גם אחרי סדרת הפליי-אין?