גדר אלומיניום בגוון עץ
גדר אלומיניום בגוון עץ צילום: אלום עץ

גדרות אלומיניום מול גדרות עץ – הקרב הגדול

תחום הגידור הוא לא אחד התחומים הסקסיים ביותר ולכן במשך שנים רבות אפשר לראות שהוא נותר מחוץ לשיח המקצועי. עץ ואבן כאמור היו חומרי הגלם העיקריים שבעזרתם נהגו לבנות גדרות, אך האצת הבנייה והעובדה שנבנו יותר בתים פרטיים מאי פעם אילצה את הבנאים למצוא חומרי גלם נוספים שיהיו זולים יותר ונוחים יותר לעבודה מאשר העץ.

במהלך החיפוש אחר חומר גלם חלופי נוסו כל מיני חלופות, כאשר שתיים בלטו מעל שאר המתחרים – הפלסטיק והאלומיניום. בבדיקות התגלה כי שני חומרי הגלם האלו מאפשרים עבודה מהירה ואיכותית, אך מעבר לכך ההבדלים ביניהם רבים ולכן גם התקבע מעמדו של הפלסטיק כאופציה הזולה ביותר מבין השלוש. לעומת זאת, גדרות אלומיניום התגלו כפתרון שיכול להחליף את העץ ולהוות תחרות אמיתית לחומר הגלם הקלאסי.

בשביל להכריע בשאלה איזה חומר גלם עדיף יותר לבניית גדר ביתית, אלומיניום או עץ, פנינו אל חברת א. סלמה אלום עץ שנחשבים למומחים בתחום כדי שיסייעו לנו. "כבודן של גדרות עץ במקומו מונח, אבל כיום אפשר לקבל את כל היתרונות שלהן ועוד הרבה בזכות האלומיניום" הסבירה לנו ריקי סלמה הבעלים של אלום עץ, "גדרות אלומיניום בגוון עץ מספקות לנו את כל היתרונות של גדרות אלומיניום, רק שבנוסף הן נראות זהה לגדרות עץ. נכון שחדי העין יוכלו להבחין כי מדובר באלומיניום ולא בעץ, אך בעוד העץ נוטה להירקב ולתפוס עובש, האלומיניום נשאר מהמם גם אחרי שנים ארוכות".

היתרונות של גדרות אלומיניום

לטובת אלו שעדיין מתחבטים ומתלבטים, בואו ונבחן את היתרונות של גדרות אלומיניום ונראה למה חומר הגלם הזה הפך לתחליף שיש הנשבעים שהוא טוב יותר מעץ.

  • נוחות העבודה – הדבר הראשון והחשוב ביותר בכל חומר גלם הוא כמה נוח לעבוד איתו. במבחן הזה האלומיניום מנצח את כל חומרי הגלם כיוון שהוא קל משקל, נוח לעיבוד ואפשר להזמינו במגוון של צורות וגדלים.
  • המראה הסופי – גדרות אלומיניום ניתנות לעיצוב כאוות נפשכם, וכך המראה הסופי תלוי לגמרי בבחירה העיצובית שלכם. באופן עקרוני המראה של האלומיניום הוא אסתטי ומרהיב, אך מי שמעוניין יכול גם להזמין גדרות אלומיניום בגוון עץ ולקבל גדר שנראית קלאסית אך למעשה היא מודרנית להפליא.
  • עמידות – אלומיניום נחשב לאחד מחומרי הגלם החזקים והעמידים ביותר שיש. התכונות המבניות של האלומיניום מאפשרות לו להתמודד עם כל פגעי מזג האוויר ובכך הוא מסוגל להחזיק מעמד שנים ארוכות בלי להירקב או להיהרס.
  • תחזוקה – יש הרואים בנושא התחזוקה כחשוב ביותר במכלול השיקולים וכדאי לדעת שגדרות אלומיניום, בניגוד לגדרות עץ וברזל למשל, לא דורשות תחזוקה כלל וכלל.
  • עלות – בהשוואה לחומרי הגלם האחרים אפשר להגיד כי עלויות בעבור גדר אלומיניום הן מהזולות שיש. בבדיקה מעמיקה נגלה כי אומנם גדרות פלסטיק זולים יותר, אך התוצר המתקבל לא משתווה לזה המתקבל מאלומיניום. מחירן של גדרות אלומיניום מתחיל באזור ה – 280 ₪ למטר רבוע ויכול לעלות מעלה בהתאם לדרישות העיצוביות.

אם אתם בונים בימים אלו את הבית שלכם, או אם אתם מתכננים לשפץ את הגדר, שווה מאוד שתבחנו את האפשרות לבחור באלומיניום בעבור הגדר שלכם. כפי שאפשר לראות מהיתרונות הרבים, מדובר על חומר גלם משובח שעונה על כל הדרישות ואף יותר מכך.

אתם מוזמנים להמשיך ולקרוא עוד מאמרים על מגוון של נושאים הקשורים לכלכלה, צרכנות ושיפוץ הבית ותחזוקתו באזור המאמרים שלנו. וכמובן נשמח לשמוע מכם בתגובות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו