בפגישה עם ניר אורבך
בפגישה עם ניר אורבך צילום: תורתם אומנותן

חברות פורום "תורתם אומנותן", נשות האברכים בציונות הדתית, אומרות היום (חמישי) כי על אף שציפו שחברי ימינה, שמתגאים בכל במה כי הם מייצגים את הציונות הדתית, יהפכו שולחן ויבהירו לליברמן שפגיעה בלומדי התורה זה קו אדום - הדבר לא נעשה והן משלמות את המחיר הכלכלי של ההחלטה הדורסנית שלו.

חברות פורום תורתם אומנותן: "נגמר לנו החמצן. ילדים נמצאים בבית, משפחות לא גומרות את החודש, נשים מאבדות קריירה ואברכים סוגרים גמרות. אינספור שיחות עם חברי ימינה בחודשים האחרונים, מתחילת שנת הלימודים עד היום, מגיעות לאותן תשובות שמשאירות אותנו בלי שום בשורה ממשית".

"בינתיים אנחנו משלמות סכומי כסף עצומים על העובדה שהם מפחדים לומר לליברמן: חלאס. עד כאן. תחזור בך מההחלטה הדורסנית שלך. אתה פוגע בנשים עובדות, בילדים רכים, בעולם התורה, בציונות הדתית. אתה פוגע בערך החשוב ביותר לעם היהודי ולמדינת ישראל - בתורה. הדברים האלה לא נאמרים. במקום זאת הם עושים הכל כדי לא להרגיז אותו".

"לכן הגענו למסקנה היחידה שאפשר להבין מזה: ממשלת ליברמן באה לרמוס אותנו, משפחות האברכים, במטרה לעשות לנו חינוך מחדש ולהוציא את הבעלים שלנו מבתי המדרש והכוללים - ואין מי שיעצור בעדו", הן מבהירות.

נשות האברכים מחריפות את המחאה: "בימים הקרובים נצא לבתי השרים והח"כים כי אין לנו כבר מה להפסיד. נפתח בשבוע הבא את מחאת 'מעון ראש הממשלה' מול ביתה של איילת שקד".

"אנחנו אומרות לרה"מ בנט: תפסיק כבר לפחד מליברמן. תראה איך הוא עומד על העקרונות שלו בפומבי ולא מסתתר או חושש. אם התורה חשובה לך - הגיע הזמן שתוכיח את זה בגלוי. כאן ועכשיו", סיכמו.