הסיור
הסיור ללא קרדיט

חיזוק לחקלאים משביתי הארץ ביישובי יהודה ושומרון: ח"כ מאיר פרוש ערך היום (ה') סיור חיזוק לחקלאים ברחבי יהודה והשומרון המשביתים את אדמתם בשל שנת השמיטה.

הביקור התקיים יחד עם הנהלת קרן השביעית היו"ר הרב בנציון קוגלר וסמנכ"ל קרן השביעית אפרים לייבוביץ ועוזרו של פרוש בנימין הקר.

במהלך הסיור המשלחת ביקרה אצל חקלאים המשביתים את שדותיהם בחוות גבעת ארנון באיתמר, בגבעת שלהבתיה ביצהר וביקב פורת במקום. בהמשך ביקרה המשלחת בשדות השובתות באלון מורה.

"אתם זכיתם גם למסור את הנפש עבור קדושת ארץ ישראל וגם ביישוב הארץ. אנו מלאי התפעלות על עוצמת מסירות הנפש שלכם, אתם מאחדים את כל עם ישראל ובזכותכם יש לנו זכות קיום בארץ הזו", אמר פרוש לחקלאים.

בדבריו התייחס לאמירתו המקוממת של סגן השר יאיר גולן בגנות המתיישבים, "על אנשים יקרים כאלה שמוסרים את נפשם על קדושת הארץ, אומר סגן שר בממשלת בנט, "אלה תתי אדם". אם בנט אכן מתנער מסגן השר גולן החצוף - שיפטר אותו לאלתר״.

יו״ר קרן השביעית הרב בנציון קוגלר אמר כי ״עצם הדבר שאישי ציבור דוגמת ח״כ הרב מאיר פרוש יוצאים לחזק את גיבורי כח, החקלאים המשביתים, נותן לנו כח להמשיך בעבודת הקודש. רק היום ביקרנו אצל חקלאים שביחד משביתים יותר מאלף דונמים של כרמים, יהודים שזה ורק זה פרנסתם. העידוד והחיזוק שהחקלאים מקבלים מהציבור התומך, נותן להם הכח להשבית ולקיים המצווה הנדירה של ושבתה הארץ שבת לה׳״

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו