אבו מאזן
אבו מאזן צילום: רויטרס

המועצה המהפכנית של תנועת 'פתח' קיימה (רביעי) ישיבה ברמאללה לציון 57 שנים לתחילת המאבק המזוין, ישיבה בה השתתף מנהיג 'פתח', אש"ף והרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן).

בפתיחת נאומו אבו מאזן שלח ברכות ל"כל האסירים הגיבורים" והזכיר בין היתר טרוריסטים בכירים מורשעים ובהם מרוואן ברגותי, זכריא זביידי, אחמד סעדאת ופואד שובכי.

בתום הישיבה פרסמה המועצה המרכזית הודעה בה צוין, כי תנועת 'פתח' "מאוחדת היום יותר מאי פעם במאבק בכיבוש ובעדרי הקולוניאליסטים והיא נמצאת עם הציבור שלה בשטח גם במחיר גבוה של הקרבה שכן אנחנו בעלי הארץ והזכות ואנו נישאר איתנים קבועים ונאחזים עד לסיום הכיבוש".

המועצה המהפכנית גם הדגישה את מחויבותה המלאה של תנועת 'פתח' להסלים את המאבק העממי והרחבתו בציינה כי הצלחת המאבק נגד המתנחלים הפך לעניין דחוף, ולצורך זה היא פועלת להקמת הנהגה מאוחדת של כל הארגונים ולהפעיל ועדות הגנה מקומיות.

כמו כן, הזהירה 'פתח' מפני "החילול" היומי של רחבת מסגד אל-אקצה בביקורי יהודים במקום המהווה לדבריה "סכנה חמורה למלחמת דת".

היא הביעה מחויבות למשפחות השהידים "הגיבורים", לאסירים הביטחוניים ולפצועים ולהמשך המאבק למען זכויות הפליטים, ובראש ובראשונה לזכות השיבה והפיצוי לכל הפליטים והמגורשים ושיבתם לארץ ולרכושם המקורי.

המועצה המהפכנית גינתה את הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) בהנהגת חבר הכנסת מנסור עבאס בגלל תמיכתה במדיניות ממשלת ישראל הפוגעת בזכויות הפלסטינים.

בתחום המדינה הביעה 'פתח' אכזבה מממשל ביידן אשר הבטחותיו לפלסטינים לא התממשו, ואשר על כן הפלסטינים נדרשים לנקוט בקרוב צעדים בדרישה למהלך מדיני דחוף שיתחיל בישיבת שרי הקוורטט ואשר יקרא לכינוס וועידה בינלאומית בעלת סמכויות שתציב לוח זמנים מקובל לתחילת התהליך שיביא לסיום הכיבוש, ואשר יאפשר לעם הפלסטיני לממש את עצמאותו במדינתו הכבושה בגבולות 1967 ובירתה ירושלים המזרחית.

בהקשר זה קראה 'פתח' להטיל סנקציות נגד ישראל, הביעה תמיכה מלאה בתנועת החרם הבינלאומי נגד ישראל (BDS) וצידדה ביישום החלטות האו"ם בנוגע למתן הגנה בינלאומית לעם הפלסטיני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו