האריות שבחבורה
האריות שבחבורה SEAL TEAM - © 2021 Seal Team Film (Pty) Ltd

אני לא חושב שטרנטינו היה מביים סרט שהוא לא היה נהנה לראות. אני גם לא חושב שספילברג היה עושה את זה. גם לא סקורסזה. חלק ממה שעושה את הסרטים של הבמאים המופלאים האלו לטובים כל כך, הוא שכשהם מדמיינים את הקהל באולם הקולנוע הם בעצם מדמיינים את עצמם. לסרטי ילדים אין את הפריבילגיה הזו.

זה לא אומר שאין סרטי ילדים טובים כמובן, יש לא מעט סרטים של דיסני ופיקסאר שהם יצירות מופת, ועדיין, בסרטי ילדים יש בעיה מובנית – הם לילדים. והבמאי, צעיר ברוחו ככל שיהיה, כנראה בכל זאת עבר אי אלו שנים ודברים מאז שהוא סיים את גן שושנה.

וזה לא רק הבמאי. זה גם התסריטאי והצלם והמאיירים ומנהל האולפן ובעלי המניות ואפילו אתם ואני, כולנו מבוגרים. מבוגרים הם אלו שמייצרים את סרטי הילדים, מבוגרים הם אלו שמשלמים על כרטיס הקולנוע או המנוי לסטרימינג בשבילם, מבוגרים כמוני הם מי שכותבים עליהם ומבוגרים כמוכם הם מי שקוראים עליהם. ואנחנו, אפעס, לא ממש קהל היעד.

היוצרים של 'האריות שבחבורה' (Seal Team), להיט האנימציה החדש של נטפליקס, התגברו על הבעיה עם פתרון פשוט ואלגנטי שמשום מה לא נמצא מספיק בשימוש. הם ויתרו על הניסיון לייצר 'סרט ילדים' על כל היומרות החינוכיות וההתחייבויות המשתמעות מכך, ופשוט יצרו סרט אקשן כמו שהם עצמם אוהבים לראות.

את התוצאה הם הנגישו לילדים באמצעות אנימציה והפיכת הגיבורים לאריות ים, אבל בבסיס של הסרט נמצא אותו סרט אקשן ישן וטוב שכבר ראינו בכל כך הרבה וריאציות. יש כנופיה של חבר'ה רעים, כרישים במקרה שלנו, ואחד מהחבר'ה הטובים, אריה ים בשם קווין, משכנע כמה חברים להתאמן אצל גיבור מלחמה מזדקן כדי שהם יוכלו לכסח להם את הצורה. הסוף.

גיבור המלחמה המזדקן שצץ באמצע קטטה ואז נעלם במסתוריות חזרה לפינה שלו בבר הוא כמובן סילבסטר סטאלון, פשוט בגרסת האריה ים עם פחית סרדינים במקום בירה. אריה הים שאחראי על הציוד הוא מחווה משעשעת למר Q מג'יימס בונד, הבחירה באריות ים גם היא מחווה ליחידת הקומנדו האמריקאית, ואם אני לא טועה אפילו זיהיתי רפרנס קטן להיטלר אצל הכריש, אבל אולי זה כבר רק אני.

בניגוד לסרטי ילדים רבים שמנסים לקרוץ להורים, פה הם אפילו לא מנסים. הם לא צריכים את זה. כשהעלילה עצמה הומוריסטית ומשעשעת (גם אם בנאלית למדי), האנימציה מוצלחת והכל משולב במלא עובדות מעניינות על בעלי החיים (ידעתם שלכרישים יש מערכת ניווט מובנית? ושאריות ים הם עיוורי צבעים?), ההורים פשוט ייהנו מהסרט עצמו.

בלי יומרות ובלי דאווינים מיותרים, 'האריות שבחבורה' מציע לילדים שעה וחצי של סרט לא מהונדס ומתנשא אלא פשוט כיף, סרט כמו שההורים שלהם, והבמאי, רואים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו