בנט, השבוע ברגעים סוערים בכנסת
בנט, השבוע ברגעים סוערים בכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט שהתפרץ השבוע לעברה של ח"כ אורית סטרוק במליאת הכנסת, טען כי אמר לה "עופי לי מהעיניים" בגלל שלא חבשה מסיכה על פניה.

בנט אמר לאחר התקרית: "האישה ניגשת אליי בלי מסכה ומתיזה עליי אומיקרון ממרחק של עשרה סנטימטר. אז אמרתי לה לעוף ממני. מספיק הייתי מבודד בשבוע שעבר".

עיתונאית "ידיעות אחרונות" סימה קדמון דיווחה כי בנט ניגש להתעמת עם חברי הכנסת של הליכוד כדי שהאש תופנה אליו ולא אל חברי הכנסת ממפלגת ימינה. "ראש הממשלה הודה השבוע שהוא לא רגיל שאנשים מתקרבים אליו 40 ס"מ מהפנים וצווחים עליו קללות. הוא, כמו שריו הבכירים, חושב שכלבי התקיפה של נתניהו הם חבורת בריונים שרוצים לשרוף את המדינה", כתבה קדמון.

"אתמול, יום השנה לאירועי הקפיטול, בנט לא מהסס להשתמש בהשוואה. הוא בטוח שאותם בריונים שמנסים להטיל אימה על מי שלא מיישר איתם קו היו רוצים שאנשים יעלו על הכנסת עם לפידים".

סימה קדמון מתארת כי בים רביעי, כשעודכן שחוק החשמל הולך לעבור והבין באיזו דפנסיבה זה עלול להעמיד את חברי הכנסת של ימינה שיואשמו בהפקרת ההתיישבות, בנט נראה כמי שמתכוון להגן בגופו על ניר אורבך ויום־טוב כלפון.

בנט מודע למה שעוברים חברי מפלגתו כשהם חוזרים הביתה. "אתמול, למשל, פורסמה ברשתות החברתיות ההודעה הבאה: 'אסור להתפלל עם ניר אורבך בבית הכנסת בשכונת הדר גנים בפתח־תקווה. מצווה להחרים אותו ולא לתת לו להיות חלק מעם ישראל'.

"כן, האופוזיציה הצליחה להוציא את בנט מכליו. הוא לא מתפלא שזה קרה, אלא איך זה לקח כמעט שבעה חודשים עד שזה קרה. אבל מה שכנראה עיצבן אותו במיוחד היה ציוץ של נתניהו על ההתיישבות הצעירה, אותן התנחלויות לא חוקיות שקיבלו לאחרונה שם רך ומעורר חיבה, כאילו היו סניף של תנועת בני עקיבא. לפתע נתניהו מתעניין ב"התיישבות הצעירה". כל השנים הארוכות שהיה בשלטון הוא לא עשה כלום למענם, למרות הבטחותיו. והנה, פתאום הוא נהיה מגן ההתנחלויות הלא חוקיות", כך קדמון.

חברת הכנסת סטרוק הגיבה השבוע על התקרית עם ראש הממשלה במסגרתה אמר לה בנט 'עופי לי מהעיניים'.

"הוא לא אמר. הוא צעק, נהם, אני לא יודעת איך לבטא את הצעקה הזאת שיצאה מפיו, בתגובה לזה שאני ניגשתי אליו קרוב ושאלתי אותו 'איך הוא יכול לעשות דבר כזה להתיישבות הצעירה?' שאני יודעת אישית שהוא קיבל את הפתקים שלהם והבטיח להם שהוא יסדיר אותם בישיבת הממשלה הראשונה בראשותו, ועכשיו הוא מפנה להם עורף. במקום לענות לי לעניין, הוא פשוט נהם עליי".

לדבריה, "חוק החשמל נתפר כ'חליפה ליתום' לצרכים של הערבים שבונים באופן בלתי חוקי, בגליל ובוואדי ערה, בעיקר שם. אפשר הרי לתפור דבר דומה, לפי לצרכים של ההתיישבות הצעירה, השאלה, עם מי אתה רוצה להיטיב וממי אכפת לך".

אורית סטרוק: בנט איבד את זה ואיבדנו אותו

"אני חושבת שבעצם כל מה שאני מבטאת בעיניו, הוא רצה שהדבר הזה יעוף לו מהעיניים. הוא עובד עם התנועה האסלאמית, התנועה הרפורמית, התנועה הלהט"בית, תנועות השמאל הרדיקליות. למה הוא צריך את התנועה הזאת של ארץ ישראל ושל גאווה יהודית ושל מדינה יהודית? הוא רוצה שכל זה יעוף לו מהעיניים, ולכן ככה הוא ביטא את זה. זה עף לו ישר מהבטן ה'עופי לי מהעיניים הזה'", אמרה סטרוק.

לטענתה, "אין שום בעיה מדינית להסדיר את ההתיישבות הצעירה. איך אני יודעת את זה? כי זה התברר כשבני גנץ ניסח את החלטת הממשלה על הסדרת ההתיישבות הצעירה. ואם בני גנץ אמר שאין בעיה מדינית, אז תאמין לי שאין בעיה מדינית", אמרה, והוסיפה כי "החלטה זו נוסחה בשלהי הממשלה הקודמת".