טניס (אילוסטרציה)
טניס (אילוסטרציה)צילום: iStock

הסערה סביב השתתפותו של הטניסאי הסרבי המדורג במקום הראשון בעולם, נובאק דג'וקוביץ', ממשיך.

אחרי שסורב להיכנס לאוסטרליה לקראת אליפות אוסטרליה הפתוחה, האליפות היוקרתית ביותר בעולם הטניס, בה זכה בארבע הפעמים האחרונות, בשל סירובו להתחסן לנגיף הקורונה על אף ההגבלות החמורות הנוהגות במדינה שבקצה השני של העולם.

דג'וקוביץ' הגיש ערעור בזמן שהוא עדיין שוהה באוסטרליה, כאשר הדיון בעניינו ייערך רק ביום שני ובינתיים הרוחות עדיין סוערות ומאיימות לייצר תקרית דיפלומטית בין אוסטרליה לסרביה.

בזמן שהמדורג מספר 1 בעולם שוהה בסגר במלון במלבורן ולפי קרובי משפחתו נמצא בתנאים ירודים מאוד, יש מי שתופס צד.

בעוד בסרביה טוענים כי הרשויות באוסטרליה מתנכלים באופן מפלה לטניסאי הבכיר, כששם טוענים כי שלושה טניסאים אחרים קיבלו אישור להיכנס לאוסטרליה ללא תעודת התחסנות וטוענים כי משתמשים בג'וקוביץ' רק בשל מעמדו בניסיון להציג את עמדותיהם הקשיחות כלפי החיסון לקורונה, יש מי שמסרב לראות בכך סיפור מעבר למה שזה.

מדובר בלא אחר מאשר רפאל נדאל, הטניסאי הספרדי שהיה במקום הראשון בעולם במשך 209 שבועות רצופים.

נדאל, שלאחרונה נדבק בקורונה, אמר דברים שאינם משתמעים לשתי פנים בכל הקשור לסערה סביב יריבו וחברו לענף הלבן.

"העולם סבל מספיק. לך תתחסן. אם הוא היה רוצה, הוא היה משחק פה באוסטרליה בלי שום בעיה", אמר נדאל והוסיף "יש חוקים. אני לא רוצה לכפות שום דבר על אף אחד, אבל אם אתה לא מתחסן, אתה בבעיה. הרבה אנשים מתו בשנתיים האחרונות. לתחושתי, החיסון הוא הדרך היחידה לעצור את הנגיף. זה מה שהמומחים אומרים, ואני לא האיש שימצא פתרון אחר. דג'וקוביץ' קיבל החלטה, אבל יש לה השלכות. אני לא שמח שזה קרה ומצטער בשבילו, אבל הוא כבר חודשים ידע מה המצב, וקיבל החלטה. ברור שהמצב לא אידיאלי, אבל אני חושב על המשפחות באוסטרליה, שסבלו כל כך הרבה בשנתיים האחרונות, ועברו סגרים ארוכים".

אם זה לא מספיק, הטניסאי הסרבי עלול להיות בבעיה גדולה עוד יותר, שכן על פי חוקי אוסטרליה, אדם שנשללת ממנו הוויזה, לא יכול לחזור למדינה במשך שלוש שנים, כאשר המשמעות היא שהטניסאי המדורג במקום הראשון בעולם עלול להיעדר למשך שלוש שנים מהאליפות היוקרתית ביותר בעולם הטניס.

לא רק זאת, אלא שגם השתתפותו של ג'וקוביץ' בתחרות הרולאן גארוס בצרפת עומדת בספק רב לאור החמרת ההגבלות בצרפת מצידו של הנשיא עמנואל מקרון ונדמה כי המשך הקריירה של הטניסאי המדורג ראשון בעולם נמצאת בסכנה גדולה לאור קצב ההתפשטות של הנגיף בזמן שהוא מסרב להתחסן לו.