יורם טהרלב הובא למנוחות
יורם טהרלב הובא למנוחות צילום: אודיה ישראל

המשורר והפזמונאי יורם טהרלב הובא אחר הצהריים (שישי) למנוחות בבית העלמין בקיבוץ יגור לצד אשתו השנייה לינדה טהרלב.

מוקדם יותר נערך לו טקס אשכבה כשברקע הושמעו מיטב שיריו בהם "גבעת התחמושת", "עוד לא תמו כל פלאייך" ו"שהשמש תעבור עלי".

טהרלב הותיר אחריו ארבעה ילדים: דניאל, מיכל, רוני ואראלה, תשעה נכדים ושני נינים. בתו הבכורה רוני נעדרה מהטקס לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה.

"לפני חצי שנה הגעתי להופעה בהרצליה של יורם טהרלב, זכרו לברכה - וקשה לומר זאת", ספד לו שר הביטחון בני גנץ. "כרגיל התמוגגתי מכל רגע לאורכם של השירים ובהמשך לשירים. כחובב ידוע של שירה בציבור, יצאתי צרוד ובעיקר שמח ומרוצה. והאמינו לי שלהיות שמח ומרוצה זה לא דבר שאפשר להגיד שהוא סטנדרטי לסדר יומו של פוליטיקאי בישראל, אך המרוצות הזאת היא מה שבעצם יורם גרם לרבבות ישראלים לחוש כל יום כשהאזינו לכתביו וליצירותיו.

"אחרי ההופעה, בפנקס המשימות הקטן בפלאפון שלי הכנסתי שורה קטנה ופסקנית - פרס ישראל ליום טהרלב. חילי, שר התרבות שמכבד אותנו בנוכחות, ואני שוחחנו על כך פעמים רבות אך לצערי לא הספקנו להשלים את המשימה הזאת. נתנחם כולנו היום בפרסים הרבים שהותיר לנו יורם, בשירים ובסיפורים ובטקסטים שעיצבו את מדינת ישראל וההיסטוריה שלה על כל רבדיה. יורם, אפשר לפנות אליך כך בגוף ראשון - בשילוב בלתי נתפס של הומור ורצינות עיצבת את פס הקול הביטחוני שליווה אותנו הלוחמים למשך עשרות בשנים ועודנו מלווה אותנו וימשיך לעשות כן גם בעתיד".

"מילותיך פרצו את הדרך לאוהבי ארץ ישראל היפה על נופיה הגיאוגרפים והאנושיים. 'בדרך העולה לירושלים, כל אחד מוצא את הנתיב שלו, לכל אחד יש פיסת ירושלים, אותה ישא בכל מסע, עמוק בתרמילו' - כך הגדרת במדויק את העיר שחוברה לה יחדיו. אינספור נקודות ואירועים חקוקים בכתיבתך ובלחניך".

בין שיריו "בפרדס ליד השוקת", "גבעת התחמושת", "ההר הירוק תמיד", "הבלדה על יואל משה סלומון" על ייסוד פתח תקווה, "עוד לא תמו כל פלאייך", "אינך יכולה", "בשביל אל הבריכות", "שהשמש תעבור עליי", "היה לי חבר היה לי אח", "על כפיו יביא", "ישנן בנות", "קום והתהלך בארץ", "חסקה", "חשמל זורם בכפות ידיך", "נח", "לפעמים אני מרגיש שאני צריך כנפיים", "הדרך אל הכפר", "אתה לי ארץ", "החולמים אחר השמש", "בלדה על סוס עם כתם על המצח" ורבים אחרים.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7