השר ניצן הורוביץ
השר ניצן הורוביץצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

פגישה טעונה התרחשה בימים האחרונים בין מזכיר הממשלה שלום שלמה לבין סיעת מרצ על רקע טענות הסיעה ביחס להתנהלות הקואליציה, כך דווח בכאן ב'.

בפגישה אמרו חברי הכנסת לשלום שלמה כי הסיעה מרגישה כמו נטע זר בתוך ממשלת ימין, ושהם אינם מסכימים להשארת הישיבה בחומש או לאכלוס היישוב אביתר.

עוד קבלו בסיעה באוזני מזכיר הממשלה על התנהלות השרה שקד בנושא חוק האזרחות, והבהירו שאם החוק יעלה להצבעה הם יצביעו נגדו. מזכיר הממשלה השיב להם: "המצביעים שלכם מאוד מרוצים מזה שנכנסתם לממשלה ושהוצאתם את נתניהו מלשכת ראש הממשלה, בעוד שהמצביעים שלנו רואים אותנו כבוגדים שהצטרפו לממשלת שמאל".

בסיום הפגישה לא הושגו הבנות וחברי הכנסת במרצ יצאו מאוכזבים ממנה.

בשבוע שעבר פורסם על מחלוקת בתוך ימינה בין חברי הכנסת לבין ראש הממשלה נפתלי בנט סביב השאלה האם ואיך צריך לקדם מהלכים ימניים בכנסת.

חברי הכנסת ניר אורבך ויום טוב כלפון טענו שקשה להם עם הסיטואציה, שבה הם נדרשים בכל שבוע להצביע נגד הצעות חוק ימניות שמגיעות מכיוון האופוזיציה. לדבריהם, הגיע הזמן שגם ימינה תקדם מהלך ימני שיהיה רשום על שמה בכנסת כדי לחזק את הדימוי הימני שלה. השניים דיברו בעיקר על מהלכים שקשורים להסדרת ההתיישבות הצעירה והחיבור של היישובים לחשמל.

בסיום הדברים אמרה השרה איילת שקד שהשניים צודקים ושאכן נכון לקדם מהלך שכזה מבחינת ימינה. אלא שראש הממשלה בנט טען שהממשלה מקדמת מהלכים ימניים במעשים ולא בדיבורים. הוא ביקש שהסיעה לא תחדד ולא תבליט מהלכים ימניים שהיא מקדמת ולא תייצר עימותים בתוך הקואליציה.