השרה מירב מיכאלי
השרה מירב מיכאלי ערוץ 7

במפלגת העבודה יוצאים בקריאה לממשלה לשנות את מתווה בדיקות הקורונה ולפעול לסבסוד והפחתת עלויות בדיקות האנטיגן הביתיות.

הבוקר התקיימה ישיבה בראשות יו"ר מפלגת העבודה, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ מרב מיכאלי בה השתתפו השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, שר התפוצות נחמן שי, יו"ר סיעת העבודה ח"כ רם שפע, מנהל סיעת העבודה טל אלוביץ' וצוותיהם, לקראת ישיבת הממשלה וועדת השרים לענייני חקיקה.

"לא ייתכן כי ממשלת ישראל תדרוש מהאזרחים והאזרחיות לעמוד במתווה בדיקות ובידוד כשנטל ההוצאות והעלויות הכרוכות בכך ייפול עליהם ועליהן", אמרו בעבודה.

"אנו קוראים לחברינו בממשלה, לסבסד ולפעול להפחתת עלויות הבדיקות, וליצירת מתווה בדיקות הוגן לציבור וכן לחזור לאפשר את מתווה בדיקות PCR שהופעל יחד עם צה"ל בגלים הקודמים", הוסיפו.

נזכיר כי נתונים פנימיים של משרד הבריאות שהתפרסמו בשבוע שעבר העלו כי כמחצית מהנבדקים בבדיקת האנטיגן מתגלים שליליים במהלכה, אבל בדיקת PCR תגלה כי היא מאומתים לקורונה.

על פי הנתונים, בקרב כלל הציבור, האנטיגן פספס בכ-50 אחוזים. בקרב בני 18 ומעלה, האנטיגן מפספס 61 אחוזים. לגבי הלא-מחוסנים, בדיקת האנטיגן מפספסת 72 אחוזים ממי שיאומתו אחר כך בבדיקת PCR.

צוות פנימי במשרד הבריאות קבע בימים האחרונים שבדיקת ה-PCR אמינות יותר גם מבחינה רפואית וגם מבחינה כלכלית אלא שהשר הורוביץ אימץ דווקא את בדיקת האנטיגן הביתית שהיא עוד פחות אמינה מבדיקת האנטיגן המוסדית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו