מאיר פרוש
מאיר פרושצילום: Yonatan Sindel/Flash90

המשטרה עצרה שני בני אדם בחשד שניסו לגזוז את זקנו של חבר הכנסת מאיר פרוש ושפכו חומר חריף לעבר דלת ביתו, השחיתו את קברו של הרב שטיינמן זצ''ל בבני ברק ותקפו אישה באמצעות גז פלפל.

נגד החשוד המרכזי הוגשה היום (א') הצהרת תובע על-ידי הפרקליטות לקראת הגשת כתב אישום ומעצרו הוארך.

בתקופה האחרונה התנהלה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים חקירה סמויה בעקבות שורת אירועי אלימות שכללו, בין היתר, תקיפה וגזיזת זקנים לרב ונבחר ציבור, השחתת קבר של רב, ותקיפת באמצעות גז פלפל במהלך החודשים האחרונים בירושלים.

במהלך החקירה הסמויה התחקו חוקרי המשטרה אחר זהות החשודים במעשה ועצרו אותם. משהתברר כי ייתכן וקיים קשר בין המקרים, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים והנחה לבצע את כל הפעולות הנדרשות במטרה לפענח את המקרים, לאתר ולעצור את המעורבים ולמצות עמם את הדין.

מהחקירה עולה כי החשודים היו מעורבים בתקיפת רב ונבחר ציבור על-ידי גזיזת זקנם באמצעות מספריים, שפיכת חומר עם ריח חריף לעבר דלת ביתו של חבר הכנסת. בנוסף הותקפה אשה באמצעות ריסוס גז פלפל לפניה והושחת קברו של הרב שטיינמן זצ"ל. לאחר חקירה סמויה שנוהלה במשטרה תוך איסוף ראיות, ממצאים ומגוון פעולות חקירה, בחודש שעבר עצרו בלשי המשטרה של ימ"ר ירושלים שני חשודים בחשד למעורבותם במעשים אלו.

החשוד המרכזי, תושב ירושלים בשנות הארבעים לחייו, נעצר בחשד שתכנן, יזם והזמין את מקרי האלימות והונדליזם ושילם כסף לצעיר שביצע אותם בפועל. החשוד השני, תושב צפת (18), נעצר בחשד לביצוע המעשים בתמורה לתשלום כספי אותו קיבל מהחשוד המרכזי. לאחר שמעצרו הוארך הוא נשלח למעצר בית והחקירה בעניינו נמשכת.

על-פי החשד, הרקע לביצוע המעשים הוא דעותיו הקיצוניות של החשוד המרכזי בנושאים שונים, בהם: התנגדותו לחיסונים נגד נגיף הקורונה, התנגדותו לגיוסם של בחורי ישיבה לשירות חובה והיבטים נוספים הנוגעים לציבור החרדי. כפועל יוצא, מעשים פליליים אלו כוונו כלפי הקורבנות במטרה להשפיע על דעותיהם ולמנוע מהם לקבלת החלטות בנושאים אלו.

מעצרו של החשוד המרכזי הוארך מעת לעת ובימים האחרונים השלימה המשטרה את החקירה ופענחה את המקרים. היום הוגשה נגד החשוד המרכזי הצהרת תובע על ידי פרקליטות מחוז ירושלים ומעצרו הוארך עד ליום רביעי.

במשטרה מציינים: "מדובר בחקירה מורכבת שבה הושקעו מאמצים ומשאבים משטרתיים רבים במטרה להגיע לחקר האמת ולפענחה. המעשים שתוארו הם פסולים וחמורים, בפרט כשאלו כוונו כלפי אישים בכירים בציבור החרדי במטרה להטיל עליהם מורא ולפגוע בהם פיזית. נמשיך לפעול נגד כל מעשה אלימות ובריונות ולמצות את הדין עם המעורבים''.