מרכז השליחות של תנועת המזרחי העולמית ערך יריד מיוחד לקראת השליחות בתפוצות בשנה הבאה אליו נרשמו לא פחות מ-1,500 מתעניינים.

הרב דורון פרץ, יו"ר תנועת המזרחי העולמית, מרוצה מאוד מהביקוש. "תנועת המזרחי העולמית שמאגדת 11 ארגונים שכל אחד מחפש שליחים ושליחות לקהילות יהודיות בעולם. כל כך משמח לראות בזמן הקורונה מאות אנשים מגיעים וזו שמחה של העם היהודי".

"להיות שליח היום זה להפוך לשגריר של החברה הישראלית ולחבר אנשים בתפוצות ליופי של מדינת ישראל. כשבאים אנשים שמרכז חייהם כאן ומביאים את החיבור של הערבות ההדדית לתפוצות - זה מדהים", הוא מוסיף.

הרב דני מירויס, סמנכ"ל תנועת המזרחי העולמית אומר כי "מי שיוצא לשליחות יכול לעשות משהו ענק, לבנות ולחזק את הקשר בין יהדות העולם לישראל, הזדמנות גדולה לתת ולקבל הרבה בחזרה".

הרב הלל ון לואן, ראש המרכז לשליחות ציונית בתפוצות בתנועה, מציין כי "מחמם את הלב שיש אנשים שמוכנים לעזוב לכמה שנים את כל מה שיש להם בארץ בשביל ההשקעה באחינו שבתפוצות".

ברכה ומתן שפיגל, באו לשמוע על האפשרויות העומדות בפניהם. "באנו לשמוע על שליחות למשפחות בתפוצות. אנחנו רוצים לעשות דברים משמעותיים לעם ישראל ולתרום לקהילה. אנחנו רוצים לבוא ולהראות את הפנים היפות של הארץ הזאת ולבוא ולהשפיע כמה שנוכל".

רותי ובועז דגורקר, שליחי בני עקיבא ולביא בוינה סיפרו, "זו היתה חוויה גדולה והחלטה גדולה. זה רם מעצים ומגדיל ומגבש את התא המשפחתי. זו חוויה מיוחדת להכיר את יהדות העולם וזה לא משהו שקורה לך אם אין משפחה בחו"ל".

גאל גרינוולד, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וראש המחלקה לחינוך מסכם, "אנחנו מאמינים שמכל הקבוצה הזו שמגיעה לכאן נוכל לקבל שליחים - גם מורים, גם לבני עקיבא, גם לתורה מציון וגם למזרחי. אנחנו מנסים בערב כזה להרים את הדגל של יהדות התפוצות שלצערנו לא מספיק מורם בתוך הציונות הדתית. אני חושב שמה שאנחנו מנסים לעשות כאן זה שכמה שיותר יהודים שנולדו כאן יכירו ויתחברו ליהודים שבתפוצות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו