תפילות יום השישי בהר הבית
תפילות יום השישי בהר הבית צילום: Sliman Khader/Flash90

עמותת "אלאקצא - התנועה האסלאמית'', מסכמת את פעילותה לשנת 2021 ומתפארת בלמעלה מ-4,000 אוטובוסים עמוסים בנוסעים שארגנה לתפילות ערבים בהר הבית.

התנועה ארגנה במהלך השנה 4,015 אוטובוסים ומאות מכוניות פרטיות בנסיעה למסגד אל אקצא, זאת מלבד אוטובוסים שארגנו חברות אחרות.

מספר הנוסעים מוערך בלמעלה מ-200,000 מתפללים הבאים מיישובים שונים מהמשולש בצפון, מהכפרים המוסלמים בנגב, בגליל ובערי החוף.

כ-220 מתנדבים, גברים ונשים, מלמעלה מ-70 כפרים וערים ערביות, השתתפו בארגון וניהול האוטובוסים במסגרת פרויקט "שיירות אל-אקצא", לעידוד תפילת מוסלמים בהר הבית לאורך השנה.

מאור צמח מארגון 'לך ירושלים' וגם תנועת אם תרצו הגיבו: "צריך לומר בצורה ברורה - כל עוד התנועה האסלאמית שולטת בתקציבים ומכתיבה מהלכים, הסכנה למדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, הולכת ומתעצמת", נמסר.

"תנועת אם תרצו מכבדת את חופש הפולחן של כל דת באשר היא. עם זאת, ראינו בשומר החומות כיצד אוטובוסים אלו הופכים להסעות עבור פורעים במסגד אל אקצא. ללא פיקוח וללא שום מעקב, עמותת אל אקצה נמצאת בחוד החנית של הלאומנות האסלאמית הקיצונית בישראל, ומהווה סכנה לעתיד המדינה", כך מאור צמח ותנועת אם תרצו.