ח"כ אופיר סופר
ח"כ אופיר סופר ערוץ 7

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק לחילוט רכוש לעבריינים בפשיעה חקלאית שיזם ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית).

הצעת החוק צפויה לעבור ברוב גדול במליאת הכנסת ביום רביעי.

מטרתו של חוק חילוט רכוש מעבריינים בפשיעה חקלאית היא להרחיב את הכלים העומדים למערכת אכיפת החוק בהתמודדות עם עברייני הפשיעה החקלאית ולהוסיף לכלים אלה מרכיב כלכלי שיאפשר את חילוט הרכוש של מבצע הפשיעה בשווי הרכוש שהשיג ופוגעת באופן ישיר בכיסם של העבריינים.

כמו כן, מאפשרת הצעת החוק להעביר את הרכוש המחולט מהעבריין לנפגע העבירה בשווי הפגיעה במידה שבית המשפט פסק על אשמת העבריין ועל כך שמגיע לו פיצויים.

בין חברי הכנסת שחתמו על הצעת החוק של ח״כ סופר היו רם בן ברק ומירב בן ארי מהקואליציה וחברי הכנסת יעקב מרגי ועמיחי שיקלי מהאופוזיציה.

ח״כ אופיר סופר: ״כמי שגדל ומתגורר במושב חקלאי בגליל אני מכיר מקרוב את תופעת הפשיעה החקלאית שהפכה למכת מדינה ומהווה פגיעה מכוונת בחקלאים כאשר המטרה הברורה של העבריינים, היא הטלת פחד והשתלטות על שטחים אסטרטגים בנגב ובגליל.

''על מנת לשמור על החקלאות ולהעניק ביטחון לחקלאים חייבים להגביר את האכיפה והענישה כנגד העבריינים. אני מברך על העברת החוק בוועדת השרים ומצפה שהחוק יעבור ברוב גדול במליאת הכנסת ויקודם במהרה", הוסיף סופר.