יוסי דגן בהפגנה
יוסי דגן בהפגנה צילום: דוברות שומרון

ראשי המועצות ביהודה ושומרון התכנסו הבוקר (א') במאהל המחאה מול משרד ראש הממשלה, הפגינו בדרישה להותיר את ישיבת חומש במקומה ודרשו להילחם בגל הטרור.

בהפגנה השתתפו מאות אנשים והיא תוזמנה לשעת ישיבת הממשלה על מנת להשמיע לשרים את קולם של המתיישבים ביו"ש ותומכיהם הרבים.

בנאומו במהלך ההפגנה אמר דגן: "הגענו מהשומרון, מירושלים, מהדרום, מכל הארץ, מאות אנשים אל מול ישיבת הממשלה כדי לומר - די נמאס לנו, הביזיון הזה שהיה כאן בשבוע שעבר, שבאותו יום שהממשלה מאשרת את החוק השערורייתי של חיבור חשמל למאחזים הבדואים שמשתלטים על אדמות הנגב, ובאותו יום בדיוק אתם בממשלה מנתקים את החשמל והורסים בתים בחומש. איזו בושה, איזה כשל ערכי".

בהמשך נאומו הזהיר דגן מפני האפשרות שישיבת חומש תיהרס, "קו ישיר עובר בין הרס הבתים בחומש דקה אחרי פיגוע, דקה אחרי רצח, להחלטה הנפשעת להסדיר את המאחזים הלא חוקיים הבדואים בנגב, להחלטה להפקיר את ההתיישבות הצעירה, ולחוסר המעש אל מול השתלטות על שטח c. ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי. עם ישראל כולו לא יתן לדבר הזה להמשיך, עם ישראל יחליף את הממשלה בממשלה לאומית".

ראש מועצת שומרון במחאה מול משרד ראש הממשלה

לדברי דגן ישנו קו ישיר שמחבר בין המציאות ביהודה ושומרון לבין המצב הנגב. "הגענו לכאן מול משרדך ראש הממשלה, כי האחריות היא עליך. האחריות היא עליך ועל כל חברות וחברי הממשלה שלך. באנו לכאן יחד חילונים ודתיים מכל הארץ, ואנחנו נשב כאן כל השבוע באוהל, גם בגשם. וביום חמישי נגיע שוב עם אלפים רבים כדי להגיד עד כאן, ארץ ישראל שלנו ולעולם לא נוותר עליה.

"מדינת ישראל נבחנת בגבולות. בנגב, בירושלים, בגבול הצפון, בעוטף עזה, וגם בחומש שבשומרון, וממשלת ישראל נכשלת בכל המבחנים האלה. אתם נכשלים ואנחנו כאן כדי לזעוק ולהציב את המראה ולעצור את החרפה הזו. גם בחומש שבשומרון, גם בנגב, וגם כאן בירושלים. ואנחנו נזעק את החרפה הזאת".

"אני שולח מכאן בשם כולנו ובשם כל הציבור, ברכת חזק ואמץ לאחינו ואחיותנו החלוצים בחומש. למשפחת דימנטמן היקרה, עם ישראל איתכם, אנחנו מאחוריכם לתקן את העוול של הגירוש, כי את הפשע של עקירת היישובים בצפון השומרון אנחנו נתקן. עם ישראל מאוחד. עם ישראל לא יוותר. ועם ישראל ינצח. עם ישראל חי", אמר ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, בתום נאומו בהפגנה.

בהפגנה השתתפו רבנים, אישי ציבור וראשי מועצות ביו"ש ובהם ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת קדומים חננאל דוראני, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וכאמור ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן.

כמו כן למקום הגיעו גם חברות הכנסת אורית סטרוק מהציונות הדתית וקטי שטרית מהליכוד. ח"כ אורית סטרוק קראה במהלך ההפגנה לבנט: "אדוני ראש הממשלה, באנו לכאן כדי לומר לך שאנחנו לא נעוף לך מהעיניים".

ח"כ קטי שטרית דיברה אף היא באירוע ואמרה: "הגיע הזמן לצאת לשטח! הגעתי לכאן כדי לתמוך בראשי ההתיישבות ובנוער בדור הממשיך של ההתיישבות. אתם מתמודדים עם אובדן העשתונות הערכי של הממשלה הזו. אנחנו שומרים על המדינה שלנו ועל הדגל שלנו כי אנחנו חיים במדינה יהודית וכך נמשיך לחיות".