הרב דוד לאו
הרב דוד לאו צילום: פלאש 90

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו התגלה כחיובי לקורונה בבדיקה ביתית. מקורביו מסרו כי הרב חש בטוב וישהה בביתו עד לתום תקופת הבידוד.

הערב (ראשון) דווח כי השר לביטחון פנים עמר בר לב נמצא חיובי לקורונה. נמסר כי השר מרגיש טוב ונמצא בבידוד.

לאחר שאחד מבכירי המשרד לביטחון הפנים נמצא חיובי לקורונה, השר בר לב נכנס לבידוד וביצע בדיקת PCR, אשר תוצאותיה חזרו הערב ובמסגרתה השר בר-לב נמצא חיובי אף הוא לקורונה. בר לב הוא הראשון מבין שרי הממשלה שנדבק בקורונה בגל האומיקרון.

בימים האחרונים נדבקו כמה מחברי הכנסת בנגיף הקורונה ולצידם גם חלק מהיועצים ומעובדי הכנסת במחלקות השונות.

בחדשות כאן דווח כי בצל האזהרות על תחלואה משולבת, מנתונים של מרכז המידע והידע, שמבוססים על מחקר לפי מאגר הנתונים של קופת חולים לאומית, עולה כי יותר מ-90% מהתחלואה היומית בישראל היא אומיקרון. כך שהדלתא קיים באחוזים נמוכים מאוד.

יחד עם זאת מומחי האוניברסיטה העברית מעריכים כי התחלואה בישראל תעלה ותגיע לפי התרחיש הקל ל-80 אלף מאומתים ליום, ולפי הקשה גם ל-200 אלף ביום. אבל בגלל מדיניות הבדיקות לא נראה את המספרים האלה, כי לא כל החיוביים נבדקים ומזוהים. עוד מעריכים חוקרי העברית כי שיא התחלואה צפוי לאחר 20 בינואר, ובין 20 ל-30 בינואר תתחיל ירידה בתחלואה.

היום דווח כי 17,521 חולים חדשים אובחנו ביממה האחרונה כחיוביים לקורונה - מתוך כ-151 אלף בדיקות. אחוז החיוביים לנגיף עומד על 11.71%.

מעל 115 אלף ישראלים נחשבים כחולים פעילים ו-523 מתוכם מאושפזים בבתי חולים.

מספר החולים קשה עלה באופן משמעותי ועומד על 208 כשמצבם של 68 מתוכם מוגדר קריטי. 16 חולים נזקקים לסיוע מכשיר האקמו ו-48 מונשמים.

לשם השוואה, אתמול היו 172 חולים שמצבם הוגדר קשה ובסוף השבוע שעבר עמד מספרם על 103.

במספר הנפטרים במגיפה בישראל לא חל שינוי מסוף השבוע והוא עומד על 8,259.