יעקב ברדוגו, דניאלה וייס
יעקב ברדוגו, דניאלה וייס צילום: Olivier Fitoussi/Flash90, חיים טוויטו

אשת ההתיישבות דניאלה וייס התעמתה היום (שני) בשידור ב'גלי ישראל' עם הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו שהאשים אותה שהיא דואגת רק לחומש ולא לפריפריה.

תחילה הסבירה כי לממשלת בנט-לפיד אין זכות קיום, אך אין בכוונתה לכנות את ראשי המדינה "בוגדים". לדבריה, "הממשלה הזאת אין לה זכות קיום. יחד עם זאת, כל ממשלה שמסתמכת על ערבים אין לה זכות קיום".

"אני נתפסת על רבותי, על הביקורתיות של הרב צבי יהודה קוק על ממשלת מיעוט של גולדה מאיר, אני יודעת שממשלת המיעוט של רבין לא הביאה טוב והממשלה של בנט שמסתמכת על ערבים היא ממשלה גרועה", אמרה.

בשלב זה פנתה למראיין שרון גל: "כשנלחמת למען אלאור אזריה אמרת אוהבים את צה"ל. לא אמרת בוגי הפקיר אותו, בוגי בוגד. אני אומרת אוהבים את ארץ ישראל. כל השומרון שלנו. אנחנו נביא את הציבור להוריד את הממשלה הזאת ולא לאפשר לאף ממשלה שתומכת בערבים אי פעם לעמוד".

לאחר מכן אמר הפרשן יעקב ברדוגו, איש צפון תל אביב, כי אהבתו לארץ ישראל לא נופלת מאהבתה של דניאלה ויס מראשי 'גוש אמונים'. "עם כל הכבוד, אהבתי לארץ ישראל לא נופלת משלך", אמר. "דניאלה וייס רוצה את חומש. לא משנה לה שהנגב נמכר. הם מתלבשים על חומש ולא מתלבשים על הפריפריה. רק חומש חשוב".

הוא הוסיף: "על פי הדברים שהולכים שם אצל יוסי דגן ואצל דניאלה וייס זה חומש וחומש וחומש וזה בדיוק הסיפור. שקד, בנט וסער יקבלו איזו הטבה על חומש ואז יגלגלו עיניים בציבור של דגן ושל דניאלה וייס ויגידו הבאנו הישג. הכשרת הממשלה הזו היא תולדה של עבודה שנעשתה בשומרון. השומרון הוא זה שהכשיר את הממשלה הזו, הוא זה ששלח פרחים וכרגע הוא בדונם כדי להשיג עוד עסקת נדל"ן בתוך השומרון. מכשיר את הנגב. אני חושב שעשיתם נזק עצום למפעל של ההתנחלויות וקרעתם קרע גדול".

וייס לא נותרה חייבת. "זה היה משפט פופוליסטי, ערימה של נתונים לא נכונים שמנוגדים לכל אמירה ולכל עשייה שלנו", אמרה. "ארץ ישראל זה לא רק חומש ולא רק אביתר. זה נגב, גליל, גולן, עזה וכל הארץ המובטחת. לפי מה שאני מאמינה, כך לימד אותי הרב משה לוינגר מחברון שלמד מהרב צבי יהודה קוק, מארץ ישראל צומחת תשועה לכל ארץ ישראל. זה לא רק שומרון ולא רק גולן, זה הכל. ולא רק בתחום הארץ. גם בתחום כלכלי חברתי".

חרף דבריה המפורשים של וייס, ברדוגו ניסה לייחס לה אמירה הפוכה. "כרגע אמרה דניאלה ויס בצורה ברורה שארץ ישראל זה רק ההתנחלויות ומהן תצא הישועה".

"המאזינים מבינים שנוצר כאן איזה עיוות שדורש מחאה", השיבה וייס. "הכל זה הכל. אני לא אומרת רק זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו