חימום תת רצפתי
חימום תת רצפתי צילום: canva

חימום תת רצפתי הוא – ניחשתם נכון – מערכת חימום שמותקנת מתחת לרצפות בבית שלכם. המערכת יכולה להתבסס על אחת משתי שיטות: התקנת גופי חימום חשמליים או מערכת בעזרת צינורות מים חמים.

מדובר במערכת עמידה מאוד שמחזיקה מעמד שנים רבות, שמאפשרת לכם לשלוט בחימום הבית כאוות נפשכם – גם אם אתם בכלל לא נמצאים בבית, דרך אפליקציה פשוטה ונוחה בטלפון הנייד.

איך זה עובד?

הטכניקה של המערכת היא די פשוטה. כאשר מדובר במערכת חימום תת רצפתי חשמלית, גופי החימום מחוברים לנקודת חשמל בחדר הנבחר (שדרכה המערכת מתחברת לתשתיות החשמל של הבית). אם העדפתם מערכת חימום תת רצפתי מבוססת מים, חימום המים בצנרת נעשית בדרך כלל בעזרת משאבת חום או מקור אנרגיה אחר.

למערכת חימום תת רצפתי יש יתרונות רבים. היא מאפשרת נוחות, חסכון באנרגיה דרך שליטה גם בטמפרטורת המים וגם החלל. היא אינה מייבשת את האוויר, הרבה פחות מאמצעי חימום אחרים, ומחממת בצורה אחידה את כל שטח החדר בו היא מותקנת. אחד מיתרונותיה הנוספים הוא שהיא נסתרת מהעין ולא תפריע לריהוט או לעיצוב של החלל.

מה חשוב לדעת כשמתקינים חימום תת רצפתי

לא משנה איזה משתי האפשרויות בחרתם – מערכת חימום חשמלית או מערכת חימום מבוססת מים – חשוב להדגיש שהמערכת ממוקמת מתחת לריצוף. זה אומר, בעצם, שהתקנת המערכת יכולה להתבצע אך ורק במהלך בניית הבית. אם הבית כבר בנוי, תצטרכו לפרק את הריצוף ולהחליפו מחדש בסוף ההתקנה.

למרות זאת, יש מקרים יוצאים מן הכלל. אם בחרתם במערכת חימום תת רצפתי מבוססת מים,

מערכת חימום תת רצפתי: מים או חשמל?

חימום תת רצפתי מבוסס מים הוא בעל יתרונות רבים. בנוסף להתקנה הפשוטה הרבה יותר, מערכת חימום תת רצפתי המבוססת על חימום מים היא חסכונית יותר, ומאפשרת חימום אחיד וקבוע. המערכת גם לא פולטת קרינה והיא פשוטה ונוחה להפעלה. מערכת חימום תת רצפתי מבוססת מים נחשבת לשיטה המתקדמת בתחום.

היתרון הבולט של מערכת חימום תת רצפתי חשמלי הוא עלות ההתקנה הנמוכה שלה.. בנוסף לכך, עלות השימוש השוטף במערכת עלולה להגיע לסכומים גבוהים. למרות חסרונות אלו, למערכת חשמלית יש יתרונות רבים אחרים כמו בקרה יעילה ונוחה לשימוש ואחזקה פשוטה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו