ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

העיתונאי קלמן ליבסקינד שאל הבוקר (שני) את שר הבריאות ניצן הורוביץ: "יש לי כרטיסים להופעה הערב, אתה כשר הבריאות ממליץ לי ללכת?".

הורוביץ השיב לליבסקינד בכאן רשת ב: "שכל בן אדם יעשה את ההחלטה שלו לפי שיקול דעתו. אתה מספיק מבוגר כדי להחליט בעצמך מה לעשות. אנחנו נותנים את כל האמצעים - חיסון, תרופה, בדיקות".

ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, המליצה בגלי צה''ל לדגום גם דרך הלוע בעת ביצוע בדיקת אנטיגן. "בדיקות האנטיגן פחות רגישות לגילוי חולים וידענו את זה. כדי להגביר את הרגישות - נמליץ להדגם גם דרך הלוע, למרות שהיצרן לא מנחה זאת. היום נוציא סרטון הדרכה לציבור", סיפרה.

אתמול התגלה כחיובי לקורונה הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו. מקורביו מסרו כי הרב חש בטוב וישהה בביתו עד לתום תקופת הבידוד. גם השר לביטחון פנים עמר בר לב נמצא חיובי לקורונה. השר מרגיש טוב ונמצא בבידוד.

לאחר שאחד מבכירי המשרד לביטחון הפנים נמצא חיובי לקורונה, השר בר לב נכנס לבידוד וביצע בדיקת PCR, אשר תוצאותיה חזרו הערב ובמסגרתה השר בר-לב נמצא חיובי אף הוא לקורונה. בר לב הוא הראשון מבין שרי הממשלה שנדבק בקורונה בגל האומיקרון.

מומחי האוניברסיטה העברית מעריכים כי התחלואה בישראל תעלה ותגיע לפי התרחיש הקל ל-80 אלף מאומתים ליום, ולפי הקשה גם ל-200 אלף ביום. אבל בגלל מדיניות הבדיקות לא נראה את המספרים האלה, כי לא כל החיוביים נבדקים ומזוהים. עוד מעריכים חוקרי העברית כי שיא התחלואה צפוי לאחר 20 בינואר, ובין 20 ל-30 בינואר תתחיל ירידה בתחלואה.