כפר הסטודנטים הר ברכה
כפר הסטודנטים הר ברכה צילום: יהושע מנטל

מיזם חדש של תנועת בני עקיבא החליט לנסות ולהביא לחיבור ל"עצירה" המיוחדת של שנת השמיטה. שם המיזם: "עוצרים ל-7 דקות לימוד תורה בשנה ה-7".

במסגרת המיזם חברי תנועת הבוגרים של בני עקיבא עוצרים פעמיים בשבוע באמצע יום העבודה ללימוד תורה של 7 דקות. בימים ראשון ורביעי בשעה 12:53 הם נכנסים לזום של לימוד שמוביל ראש הכולל בישיבת ההסדר הר ברכה הרב גור גלון.

"הרגע הזה שבו אנשים עוצרים את חיי השעה שלהם ומתחברים לנצח, אפילו לשבע דקות, זה מקרין לכל היום. הרעיון היה לחבר את האנשים לרוח השמיטה. עניין השמיטה הוא לעצור מהמרוץ הכלכלי בשביל שנה של התמלאות בתורה, התמלאות באידיאלים ובערכים רוחניים בפועל. כשמעטים מכלל המועסקים במשק עוסקים בחקלאות, אנחנו לא ממש מרגישים את עניין השמיטה. אז אמרנו שנעשה פעמיים בשבוע עצירה יזומה באמצע היום, קודש ללימוד תורה", הסביר הרב גלון.

קבוצת החברים הראשונה שהחלה בלימוד הם חברי כפר הסטודנטים של בני עקיבא בהר ברכה, ומאז הצטרפו אליהם נוספים. המטרה היא להרחיב את הלימוד כשכל מי שמעוניין יירשם לקבוצה השקטה שבה נשלח הקישור לקראת הלימוד.

כפר הסטודנטים הר ברכה
צילום: יהושע מנטל

הלימוד עוסק בהלכות שבת מתוך סדרת פניני הלכה כפי שמסביר הרב גלון: "שבת ושמיטה - יש קשר ביניהן. כמו שהשביעית היא עצירה בשנים, כך השבת היא עצירה בימים. לכן חשבנו ללמד הלכות שבת. בנוסף לכך אלו גם הלכות שלא כולם מכירים בצורה בהירה ומקיפה, לכן בחרנו בהן".

הרב גלון מסביר שגם דרך הלימוד היא שונה מאשר בשיעור רגיל. "פה אתה צריך להגיד דברים בהירים, ברורים, משמעותיים, כדי שאדם לא ירגיש שהוא סתם נכנס לשיעור אלא שהוא באמת למד משהו חשוב בשבע הדקות האלה", אמר. "זה מצריך ממני לזקק את ההלכות כך שיהיו בהירות וברורות ולבחור את הנושאים שאנשים נתקלים בהם בפועל, הדברים המעשיים יותר. המטרה היא שכל משתתף ומשתתפת בלימוד הזה ירגישו שהם למדו שתיים-שלוש הלכות רלוונטיות לחייהם".

הרעיון נולד אצל ראש תנועת הבוגרים בבני עקיבא אליעד אברקי שפנה לרב גלון שנרתם מיד לנושא. "כשפנו אליי מבני עקיבא שמחתי מאוד. אני מרגיש שחלק משמעותי מהבניין הראשוני של העולם הרוחני שלי והגורם שהוביל אותי להשתדל לחיות חיים אידיאליסטיים, אחרי בית הוריי כמובן, הוא בני עקיבא, שנתנו לרצון הזה דחיפה מאוד משמעותית", ציין.

רכז כפר הסטודנטים בהר ברכה עמיחי גולדרייך מסכם: "האמת היא, שהרמתי גבה כשהרעיון התחיל להתגלגל. אנחנו כולנו עמוסים, היום כל כך דינאמי, אם יש זמן שהוא תקוע באמת, זו השעה הזאת. מהר מאוד גיליתי שבעצירה הזאת יש קסם. איזשהו איפוס באמצע היום, לזכור בשביל מה אנחנו עושים את כל מה שאנחנו עושים. זה חלק גדול מהמהות של השביתה, העצירה המוכרחת הזאת, בשבתות, בשמיטות וגם בשבע דקות באמצע החיים הגועשים שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו