מעבר הגבול בין ישראל וירדן
מעבר הגבול בין ישראל וירדןצילום: Moshe Shai/FLASH90

שר התרבות הירדני לשעבר, סאלח אל-קלאב, הנחשב גם כיום מקורב לשלטון בממלכה פרסם מאמר בו ציין כי ברוב מדינות ערב חל שינוי תודעתי היסטורי לגבי מדינת ישראל.

"התפיסה של מדינות ערב את ישראל עברה לאחרונה שינוי היסטורי. נמאס מהסכסוך בן עשרות השנים עם ארץ זו רוב מדינות ערב אינן רואות עוד בישראל את 'האויב הציוני' אלא חלק בלתי נפרד מהאזור ואפילו מעוניינות בקשרים אסטרטגיים איתה", כתב אל-קלאב בעיתון א-שארק אל-אווסט היוצא לאור בלונדון.

לצד קריאה לישראל לנצל את המצב הנוכחי ולפעול למען הקמת מדינה פלסטינית ופיתרון הסכסוך, הוא מבקש גם להקים מה שהוא מגדיר 'מחנה שלום מזרח תיכוני' כדי למגר את ארגוני הטרור שמנסים להפריע לשקט ולביטחון האזורי ובראשם חמאס, האחים המוסלמים, המשטר בטהרן ואירגוני הטרור שפועלים מטעמו.

"חייב להיות מחנה שלום אמיתי אשר יגן על כל ההישגים ההיסטוריים הללו תוך התחשבות בכך שהסרבנים – חמאס, האחים המוסלמים והמדינות והארגונים העומדים לצדם – תמיד ימשיכו לנסות להרוס את הכל. אנחנו בימים היסטוריים וכוחות הרשע הטרוריסטים ימשיכו לנסות ולעצור את משק כנפי ההיסטוריה, ביודעם שכוחם ילך וירד אם התהליכים העוברים על המזרח התיכון יימשכו", סיכם.