אופיר כץ
אופיר כץצילום: חזקי ברוך

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ אופיר כץ לפיה יבוטל מבחן ההכנסה לנכי צה"ל.

עד היום, נמנע מנכי צה"ל לקבל הכנסה נוספת ממקור אחר, אלא אם הסכימו לקזז את ההכנסה מהתגמול שמגיע להם עקב נכונתם. הצעת החוק ביטלה את הקיזוז.

ח"כ אופיר כץ אמר: "עשינו היום משהו חשוב, טוב, והכי ישראלי שיכול להיות. אנחנו מסייעים לאלו שהקריבו למען המדינה. מגיע להם לחיות את חייהם בכבוד, ולקבל את הביטחון הכלכלי לכך. מודה לשר הביטחון גנץ על קידום הנושא, וליו"ר ועדת עבודה ורווחה אפרת רייטן. שנזכה להעביר עוד חוקים רבים חשובים כמו זה".

ארגון נכי צה"ל הגיב בסיפוק וקבע כי מדובר ב"יום היסטורי לפצועות ופצועי צה"ל".

"לאחר שנים של מאבק שניהל ארגון נכי צה"ל לביטולו של מבחן ההכנסה, מבחן שערורייתי, מהרעים בתולדותיה של ישראל, בוטל היום המבחן שפגע קשות בשיקומם של פצועות ופצועי צה"ל לאורך השנים. ביטול מבחן ההכנסה הוא חלק משמעותי מרפורמת נפש אחת, אשר הביאה וממשיכה להביא שינוי עומק עבור פצועות ופצועי צה"ל".

שר הביטחון בני גנץ אמר, "השלמנו היום עוד צעד ברפורמה החשובה של נפש אחת - כשאנו מאפשרים לנכי צה"ל לצאת לעבודה, ולהמשיך לקבל את תגמולי המחיה במקביל".

"זהו צעד שיקומי ראשון במעלה, שיוציא אלפי נכים לשוק התעסוקה, וישפר גם את מצבם הכלכלי. אני מבקש להודות לכלל חברי הכנסת שתמכו בהצעת החוק, נמשיך לקדם את רפורמת נפש אחת, על כל רבדיה", דברי גנץ.