האלמנה במאהל המחאה
האלמנה במאהל המחאה צילום: דוברות

אתיה, אלמנתו של יהודה דימנטמן (24) ז"ל, פנתה במכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, בבקשה שימנע את פינוי הישיבה בחומש שבה למד בעלה ושבדרכו ממנה נורה למוות על ידי המחבלים שארבו לו ולחבריו.

בשומרון חוששים כי ביום חמישי, עם סיום ה־30 לרצח, יבוצע בפועל פינוי הישיבה. אתיה ובני המשפחה מתכוונים ביום זה להתייצב מול משרד ראש הממשלה בירושלים בהפגנת מחאה נגד פינוי הישיבה המתוכנן.

במכתב שהעבירה לראש הממשלה בנט ופורסם בעיתון ידיעות אחרונות, כתבה אתיה: "השבוע ימלאו שלושים יום להירצחו של בעלי האהוב, יהודה הי"ד. הרצח הנפשע טילטל את עולמנו, שלי ושל בני דוד. דוד הקטן והאהוב שמח, וממשיך בחיים, אבל כולם יודעים שהוא נותר יתום. בעלי מסר את כל כולו, למען תיקון פשע הגירוש מחומש, וזכה להיות חלק מתלמידי ישיבת חומש אשר מוסרים נפשם יום־יום בכדי ללמוד תורה וליישב מחדש את היישוב.

"למרבה הכאב", האשימה אתיה במכתבה, "למרות שעם ישראל קם על הרגליים, ומאות אלפי אנשים מכל הארץ והעולם דורשים לבנות את חומש, ובסיום השבעה השתתפו בעצרת בחומש, בגשם השוטף, אלפים, לצערנו אתם בממשלה משתיקים את זה ולא כל כך מרגישים. אבל אני והמשפחה שלי וכל עם ישראל, מרגישים את זה חזק".

את מכתבה סיימה אתיה בפניה ישירה לראש הממשלה: "מקווה שהלב היהודי שלך יתעורר".

כזכור אתמול החרימו כוחות מג"ב קרשים ועצים שהובאו לחומש לצורך בנייה. ארבעה תלמידים ושישה שוטרים. נפצעו בעימותים.

ביום חמישי צפויים להגיע אלפי בני אדם להפגנה מול משרד ראש הממשלה שתיערך בדרישה להשאיר את ישיבת חומש ולהחיל את חוק החשמל במתכונתו הנוכחית על ההתיישבות הצעירה.

ראש מועצת קדומים חננאל דוראני אמר "אני מצטרף לקריאתה הנרגשת של אתיה דימנטמן וקורא לכל הציבור להגיע לאזכרת ה-30 ליהודה הי"ד מול משרד ראש הממשלה, אזכרה שתזכיר גם לממשלה את הכיוון הנכון, הציוני והערכי אותו הספיקו לשכוח".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הצטרף לקריאתה של אתיה דימנטמן. בדברים שהפנה לראש הממשלה אמר דגן "אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט, ואני קורא לכל שרי הממשלה. האחריות למצב הזה היא על הידיים שלכם. האחריות על הביזיון הזה שהתגובה של ממשלת ישראל לפיגוע היא להילחם בקורבנות, החברים של הנרצח שהיו איתו ברכב ונפצעו, היא עליכם. עם ישראל לא יתן לכם לעשות זאת, עם ישראל לא יתן לכם להרוס את חומש, עם ישראל לא יתן לכם לתת פרס לטרור. אני קורא לכם - התעשתו. חומש צריכה להיבנות בלי קשר לפיגוע, בלי קשר לרצח, בוודאי ובוודאי שלא הגיוני שהתשובה תהיה פרס לטרור. על חומש ועל הנגב הממשלה תיפול".

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "אני מחזק את משפחת דימנטמן ואת הדרישה המוצדקת והמובנת כל כך להניח לישיבת חומש להמשיך ללמוד תורה וליישב את הארץ במקום עליו מסר את נפשו יהודה הי"ד.
ואם ממשלת ישראל חרדה כל כל לשלטון החוק, טוב תעשה שתתמקד בטיפול באנדרלמוסיה השלטת בנגב ובמתקפה ערבית מתוזמנת ומשומנת כנגד נכסי הלאום בשטחי C. הכי קל לטפל במתנחלים ולא בכדי, הרי לנו באמת יקר צה"ל, המדינה הזו וכן גם החוקים שלה. ניצול הציני של הממלכתיות שלנו לא יצליח לכם, אנחנו נעמוד איתן על הערכים עליהם גדלנו וכנראה לא רק בשמנו אלא גם בשמם של אלו שמסובבים להם את הגב. ממשלת ישראל, הבנתם נכון - גם בשמכם״.