עוז ציון
עוז ציון צילום: ללא קרדיט

כל העצורים בפינוי המאחז עוז ציון שוחררו אמש (ב') בשעות הערב ממעצר. מתוך ששת העצורים חמישה שוחררו ללא תנאים מגבילים, ועצור נוסף שוחרר בתנאי הגבלה וישהה בביתו מספר ימים.

העצורים דיווחו על אלימות משטרתית במהלך מעצרם.

העצורים נחקרו בימ"ר ש"י, שם סייע להם עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו. עו"ד רום מסר "העצורים דיווחו על אלימות רבה ולחלקם חבלות, הם הוחזקו שעות רבות בשטח ללא מזון ועד לחקירה כלל לא הוצג להם צו האוסר על שהותם בשטח. אני שמח שמשטרת ישראל הבינה כי אין עילה למעצרם ושיחררה אותם לאחר חקירה", דברי עו"ד רום.

נזכיר כי אתמול שוטרים אשר לוו בכלי הרס הגיעו לגבעת עוז ציון שבבנימין שם הרסו הכוחות את כל המבנים במקום. בגבעה מתגוררות 2 משפחות וגרעין של בחורים, הכוחות הרסו את בתי המשפחות והבחורים וכן בית מדרש ובית כנסת. במהלך הפינוי 2 תושבים כבלו את עצמם במתקן ברזל לריצפה, דבר שעיכב את הפינוי בכ-8 שעות, עד לשעות הצהרים.

בגבעה תקפו בחריפות את ההרס "נפתלי בנט, איילת שקד וניר אורבך הם האחראים לשליחת כוחות ההרס הבוקר, כחלק ממגמה שמובילה הממשלה שמטרתה הקמת מדינה פלסטינית בשטח.

מסביבנו פזורים מאות בתים ערבים שנבנו בצורה בלתי חוקית, אך בנט ושקד בוחרים להרוס דווקא ליהודים. יש כעת מערכה אמיתית על יהודה ושומרון, אך איננו מתכוונים לוותר ונמשיך להיאבק על עתיד ארץ ישראל", הוסיפו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו