הרב רוני ארד, שליח חב"ד לסרי לנקה, התארח באולפן ערוץ 7 וסיפר שהמדינה חוזרת לשיגרה ואיתה גם המטיילים המגיעים לבקר בבית חב"ד.

"לסרי לנקה האומיקרון עוד לא הגיע והמצב יחסית רגוע. המקומיים עוד הולכים עם מסכות ברחוב אבל המטיילים מרגישים חופשיים ומשוחררים. המדינה די חזרה לשגרה. היום אנחנו כמעט במספרים רגילים של עשרות אנשים שמגיעים לבית חב"ד ביום יום וסביב מאה אנשים בסעודות שבת", אומר הרב ארד.

לדבריו, "אנחנו נמצאים באחד החופים היפים בעולם עם מזג אוויר מושלם כמעט כל השנה ואנחנו מנסים לתת למטיילים את המיטב וההרגשה של הבית. אנחנו עומדים בפני פרוייקט גדול של הקמת שני בתים למטיילים שיספקו את כל צרכיהם".

הוא מציין שדווקא בשל היותה של סרי לנקה מדינה שאין בה שגרירות ישראלית, גוברת המשמעות של פעילות בית חב"ד. "כל מי שמחפש כתובת לפנות אליה בסרי לנקה, אם בנושאים דיפלומטיים, בריאות או חירום כשצריך, אנחנו המקום. יש לנו את הקונסוליה בהודו שנותנת לנו מעטפת דיפלומטית, אבל בשטח אנחנו רצים מבתי כלא למרכזים רפואיים ויש לנו טלפון חירום ואפילו בשבתות לעתים נדרשים למענה".

"לדוגמה לאחרונה, קרה שהיו חבר'ה שיצאו חיוביים בבדיקות קורונה ביציאה מהמדינה וכיוון שאין להם היכן להתבודד בית חב"ד הפך למקום מקלט בעניין הזה", מסכם הרב ארד.