עוצרים אימוני מילואים. אילוסטרציה
עוצרים אימוני מילואים. אילוסטרציה צילום: דובר צה"ל

צה"ל מגביר היערכות להתמודדות עם גל התחלואה החמישי של נגיף הקורונה בשל ההתפשטות המהירה של זן האומיקרון.

במסגרת זו, כל יחידות צה"ל יונחו בשורת צעדים שמטרתם לשמור על הכשירות המבצעית, רציפות התפקוד ובריאות המשרתים, תוך האטת הקצב והיקף ההדבקה ביחידות צה"ל.

לשם כך התבצע דירוג יציאת כוח האדם הסדיר הלוחם ויחידות ההכשרה לחופשות כחלק מהאטת קצב ההדבקה ולא יתקיימו אימוני מילואים עד סוף חודש ינואר.

בנוסף, ננקטים מהלכים להאטת קצב ההדבקה ביחידות צה״ל על ידי הגדרת הנחיות התנהלות ייעודיות ליחידות סגורות ופתוחות. חיילים מאומתים ומבודדים ביחידות הסגורות יבצעו את בידודם והחלמתם ביחידתם במתחם מבודד המאפשר מענה לצרכים השוטפים.

חיילים ביחידות הפתוחות יבצעו את החלמתם ובידודם בביתם. עם זאת, חיילים חולים ומבודדים אשר אין באפשרותם לשהות במקום מגוריהם או ביחידותיהם לטובת החלמה ובידוד, יכולים לקבל מענה על בסיס מתקן החלמה של צה"ל, בכפוף לאישור אמ"ץ והתנאים שנקבעו.

נקבע גם כי יש להימנע מקיום טקסים, התכנסויות ואירועים עד לסוף חודש ינואר. לא תתאפשר כניסת אזרחים למחנות צה"ל למעט לנותני שירות חיוניים. טקסים יבוצעו ללא נוכחות אזרחים ובמתכונת מצומצמת.

"מפקדת הקורונה הלאומית לקטיעת שרשראות ההדבקה ממלאת תפקיד חשוב במאבק הלאומי נגד הנגיף. כחלק מפעילותה הנרחבת, בגל הנוכחי מתמקדים עיקרי המאמצים של המפקדה בניטור רחב של חולים ככלל ושל החוזרים מחו"ל בפרט, בעיכוב וקטיעת התפשטות זן האומיקרון, בהאטת קצב ההתפשטות ובעיקר בהגנה על אוכלוסיות בסיכון", נמסר מטעם דובר צה"ל.

עוד נמסר כי "הנחיות למשרתי צה"ל יעודכנו בהתאם להערכות מצב והנחיות משרד הבריאות. בשלב זה, היקפי התחלואה אינם משפיעים על הפעילות המבצעית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו