בצעירותי נפגשתי עם בחור שמאוד מצא חן בעיני, התקדמנו לדייט ועוד דייט ורגע לפני שחלמתי על שמלה לבנה מתחת לחופה הבחור החליט להיפרד. אני לא יכולה לשכוח את זה, כל כך רציתי את הבחור הזה והוא לא רצה להתחתן איתי, היה לנו ממש נחמד יחד, הדבר הכי כואב שחוויתי היה הסירוב שלו להתחתן איתי, המחשבה שאני לא אהובה מספיק לא נתנה לי מנוח. התחושה הכואבת הזאת לא יצאה לי כל כך מהר מהראש.

אחרי תקופה זכיתי לשחרר את הכאב הזה, ואולי זאת אחת הסיבות שהתחתנתיבגיל 34. היום אני רוצה ללמד אותך שאת אהובה, איך אפשר לא לתלות את תחושת האהובה במישהו מבחוץ, ולמה זה כל כך חשוב?

אני רוצה לגלות לך: את אהובה לחיות אהובה ויציבה זה המפתח המשמעותי ליצירת קשרים. שנים רבות הרגשתי לא מספיק אהובה, את זה אני יודעת היום שנים רבות התהלכתי בחוסר הזה, של תבלין האהבה.

כשאנחנו מרגישות חסרון, אנחנו חייבים למלא אותו. אחת הטעויות הגדולות היא לדרוש את המילוי מבחוץ, ובמיוחד מאנשים קרובים אלינו. ולמה זה כל כך גרוע? כי זו הדרך להיהפך לאנשים תלויים.

בואו נחזור לשורשים שלנו:תחושת אהובה בנפש מובטחת לנו מבורא עולם. "ושמר ה' אלוקיך לך את הברית ואת החסד אשר נשבע לאבותיך ואהבך, וברכך והרבך" הברית של בורא עולם איתנו מבטיחה את תחושת האהובה בתוכנו.

בתוך הנפש פנימה, בתוך הנשמה הטהורה שלנו, משודרים כל הזמן גלים של אהבה. השדר הזה עובד כל הזמן, אבל יש לנו לפעמים בעיות של קליטה, אנחנו לא מספיק מרגישים את זה, ומתמלאים חיסרון באהבה.

כשמישהו נפרד ממני, זה אומר שהוא לא מספיק אוהב אותי, אולי הוא לא מספיק מתאים לי, אולי הוא לא מרגיש את התחושה שהוא מצפה לה, אבל זה לא קשור אלי, כי אני אהובה. נבנה את תחושת האהובה בתוכנו, וכך נוכל ליצור קשרים יציבים עם פחות אכזבות והרבה יותר הבנות.

שרה אברמוביץ' מאמנת לחתונה מנבחרת המאמנים של פרויקט 252 - המיזם הגדול והמקיף בישראל ללמידת זוגיות, לרישום מהיר לפרויקט לחצו כאן>>