חיפוי העץ ברחבת הכותל הדרומית
חיפוי העץ ברחבת הכותל הדרומיתצילום: באדיבות המצלם

נציגי הרפורמים, התנועה המסורתית ונשות הכותל נפגשו אתמול (שני) במשרד ראש הממשלה עם מזכיר הממשלה שלום שלמה במטרה לקדם את מתווה הכותל.

הנציגים דנו באפשרויות אופרטיביות להתקדמות במתווה הכותל, שלגביו בכירים בממשלה אמרו לפני כחודש כי הוא הוקפא.

כמו כן, הנציגים שמעו את תכנית הממשלה לשפץ את הרחבה הדרומית של הכותל המערבי בהתאם לתשובת המדינה לבג"ץ לפני כמה שבועות. בתשובת המדינה לבג"ץ נכתב כי "ראש הממשלה הבהיר כי הנחייתו היא להמשיך ולפעול בסוגיה בהתאם להנחיית ראש הממשלה לשעבר מיום 25.6.2017, קרי 'לפעול לבנייה והכשרה של רחבת התפילה הדרומית (אתר קשת רובינסון) במהירות האפשרית'".

לדברי גורמים שנכחו בפגישה, המשמעות היא ש"המדינה נותנת מתנה לקונסרבטיבים ולרפורמים ובמידה מסוימת משנה את המציאות ברחבת הכותל המערבי".

הנציגים במשרד ראש הממשלה
הנציגים במשרד ראש הממשלהצילום: דוברות

רקפת גינסברג, מנ"כלית התנועה המסורתית, מסרה לאחר הפגישה: "כמו בפגישתנו הקודמת - מצאנו ידיד במשרד רה"מ. מזכיר הממשלה נראה נכון למשימה ולסיים את הסאגה המתמשכת והמתישה. בפגישה נידונו אפשרויות אופרטיביות על מנת להתניע תהליך של התקדמות בנוגע למתווה הכותל, וכן הובעה דאגה רבה ליחס עם יהדות התפוצות ההולכים ונפרמים".

"אנו מקווים ומאמינים כי לצד הרצון הטוב הראוי לציון מצד גורמי הממשלה, נוכל אחת ולתמיד להביא שלום בעם ישראל", כך רקפת גינסברג.