מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Flash90

יו"ר רע"ם חבר הכנסת מנסור עבאס תוקף בחריפות את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, על רקע דרישת רע''מ לעצור את הנטיעות בדרום והביקורת של נתניהו על כך.

עבאס אמר: "אבו יאיר, לא רק שהסכמת להפסקת הנטיעות בנגב, אלא גם הסכמת להכיר בשלושת היישובים בנגב וגם נענית לבקשתי באחת הישיבות בבלפור לדחות את פינוי המשפחות הפלסטיניות מבתיהן בשיח' ג'ראח. ח"כ נתניהו - תנשום, תפנים ואולי תתקדם".

יו"ר רע"ם התבטא כך בעקבות ביקורת של נתניהו עצמו, שאמר כי "אף אחד לא יעצור נטיעת עצים בארץ ישראל. אני נותן גיבוי מלא לכוחות הביטחון ודורש מבנט לגנות מיד את ההסתה של רע"ם, שותפתו הבכירה לממשלה".

כזכור, עבאס הודיע הערב (שלישי) כי יפסיק להצביע עם הקואליציה עד להודעה חדשה. ברע"מ דורשים להקפיא את מבצע הנטיעות של הקרן הקיימת לישראל באזור מולדה בדרום הארץ. במהלך הנטיעות היום נעצרו 18 בדואים שהתפרעו ויידו אבנים לעבר שוטרים.

שר החוץ ויו"ר ויש עתיד יאיר לפיד קרא לעצור את הנטיעות כפי שעשה נתניהו בממשלתו הקודמת. ''12 שנה של הפקרת הנגב והזנחת הבעיה הבדואית לא יבואו לפיתרון ביום אחד. מדינת ישראל צריכה לטעת עצים על אדמות המדינה, אבל לא חייבים לפגוע בפרנסתם של תושבי האיזור. כמו שממשלת נתניהו עצרה את הנטיעות ב-2020 אפשר לעצור גם עכשיו להיערכות מחדש. ממשלת השינוי מחוייבת לפתור את בעיית הבדואים ולהביא להסדרה בנגב", אמר לפיד.

יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטרוק הגיבה על האולטימטום של מנסור עבאס ואמרה ''כל התקפלות היא הקדימון להתקפלות הבאה. רק נגמר חוק החשמל - הגיע משבר הקק"ל. כך, בצעד-צעד מזרחי תהפוך ישראל ממדינה ציונית למדינת 2 לאומיה. שדולת א"י בכנסת תצא ביום חמישי לסיור-חירום באתר הנטיעות, לחזק את השר אלקין לבל יכנע לרע"מ''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו