מאיר בנאי ז"ל
מאיר בנאי ז"ל צילום: דוד סקורי, יח"צ

בדיוק היום לפני 5 שנים נפרדנו בטרם עת מהיוצר והזמר הענק מאיר בנאי, פרידה כואבת לתרבות הישראלית ולהוויה הישראלית בכלל. מאיר האהוב הלך מאתנו, אך מילותיו, מנגינת הלב שלו וקולו הנדיר והחודר היישר אל הלב והנשמה, צרובים בנו עמוק לנצח.

באוגוסט האחרון, נערך ערב חד פעמי בו נפגשו על במה אחת, משפחה, חברים ושותפים לדרך, לשיר, לנגן, לספר, להיזכר ולאהוב את האמן והאדם שהיה. "גשם" הינו שיר ראשון שיוצא מהערב הזה בביצועו המחודש של אמיר דדון.

דדון: "מאיר בנאי היה תמיד ועדיין מודל והשראה עבורי לאמן ולאדם" מספר דדון, "אמן ואדם אשר פיו וליבו שווים, שהמנגינה והטקסטים שלו משלבים פשטות ותחכום, רגש גבוה ומבט ישיר לעיניים. אוהב אותו תמיד וגאה לשיר את השיר היפה הזה לזכרו".

השיר 'גשם' היה שיר הנושא מתוך אלבומו השני של מאיר בנאי שהופיע ב-1987, בנאי גם היה זה שכתב, הלחין ושר את כל שירי האלבום כשהמפיק המוזיקלי והמעבד של האלבום הוא מתי כספי. מלבד 'גשם' האלבום כלל גם את הלהיטים "אצלך בעולם", ו"תגידי אש תגידי מים".

תוך חודשים ספורים הגיע האלבום למעמד אלבום זהב, על מכירות של 20,000 עותקים, וזאת למרות שהקלטת כל הפלייבקים לאלבום ארכה כשבוע, ואת השירה לכל האלבום סיים בנאי להקליט בשלוש וחצי שעות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו