כלא גלבוע
כלא גלבוע צילום: שירות בתי הסוהר

עדות חדשה בפרשת הטרדת הסוהרות: ד' התלוננה ביחידה הארצית לחקירות סוהרים בלהב 433 נגד האסיר מחמוד עטאללה שלטענתה פגע בה מינית בשנים 2016-2014, ונגד מפקד הכלא דאז, באסם קשקוש - כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח, המתלוננת שירתה כסוהרת באגף 5 בכלא גלבוע וחוותה הטרדה קשה מצד המחבל מחמוד עטאללה הכלוא בכלא. לטענתה בתחילה היא לא התלוננה על המחבל משום שידעה שהנהלת הכלא לא מתייחסת ברצינות לתלונות.

אחרי שהמחבל איים עליה שמחבל אחר יפגע בה ובמשפחתה ורמז שאם תיענה לו הוא יגן עליה היא פנתה לטענתה למפקד הכלא דאז, באסם קשקוש ושמעה שהיא מאויימת על ידי אותו מחבל ושהנושא מטופל והיא אף ביקשה לעבור אגף.

מבדיקה שנערכה עלה כי לשב"ס לא היה ידוע על איום שבו הייתה נתונה הסוהרת.

עו"ד אייל אלון מסר בשם באסם קשקוש: "התיק נגד מפקד כלא גלבוע לשעבר נסגר מחוסר אשמה, משמע שלא דבק שום פגם בהתנהגותו. עתה מגיע סיפור חדש כמעין משחק לחבוט במפקדי שב"ס לשעבר ממניעים לא ברורים שחשוב שייבדקו. מפקד הכלא לא זוכר את הסוהרת לרבות האסיר המצוין בכתבה. תחתיו עברו מאות רבות של סוהרות ואלפים רבים של אסירים. טענות כאלה אחרי חמש שנים, מעלות חשד כבד שיש מניע בלתי ראוי מאחורי הדברים".

"מרשי מציין ששיחה כזאת מעולם לא התנהלה. איומים על אנשי סגל מגיעים ממקורות מוסמכים, מודיעין שב"ס, מודיעין משטרת ישראל ושב"כ ועוברים בצינורות המקובלים. לא יכולה ולא הייתה יכולה להיות שיחה כזאת שבה מנהל כלא על דעת עצמו יגיד לסוהרת כזאת או אחרת שהיא מאוימת מבלי אסמכתה רשמית. אין בהאשמות האלה של הסוהרת ממש והן רק נועדו כדי להכפיש ולהכתים קצין מוערך ורב-זכויות לאחר 30 שנות שירות. מדובר בהאשמות חסרות שחר ולא הגיוניות", הוסיף.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7