סיעת הליכוד בנגב
סיעת הליכוד בנגב צילום: דוברות

הרב, הסופר והפובליציסט חיים נבון התייחס הבוקר (רביעי) לנטיעת העצים שמבצעים פוליטיקאים מהימין באדמות הנגב, במחאה על התנגדות הבדואים לנטיעות של קק"ל.

הרב נבון כתב בפייסבוק: "אסור לנטוע בשנת השמיטה. האיסור הזה חל גם על אישי ציבור שרוצים לפעול באורח מופגן למען ריבונות ישראל, מתוך כוונות טובות ורצויות.

"אני מבין שרבנים העוסקים בדבר התירו נטיעות מסוגים מסוימים, בנסיבות המסוימות הללו, אם מקפידים על תנאים רבים ומדויקים. אך כשלא מקפידים על כל אלו אסור לנטוע גם למען מטרות טובות וחשובות. על כעין זה דרשו חכמינו את הפסוק: "אין חכמה ואין תבונה ואין עצה לנגד ה'" (משלי כ"א)".

הרב נבון הסביר: ''אנחנו דבקים בארץ ישראל כי היא ארץ ה' - לא נעשה זאת על ידי הפרת דברו. לא מזמן כתבתי שאי אפשר לוותר על קבלת מצוות בגיור גם כשהמטרה היא טובה מאוד, שהרי כך אנחנו עוקרים את כל מהותו של עם ישראל בהשקפת עולמנו.

''אנחנו אוהבים את עם ישראל כי הוא עם ה'; אם מוציאים את ה' מהתמונה - למען עם ישראל ומכוונות טובות - אז מה עשינו פה. כך גם לגבי ארץ ישראל: זו ארץ ה', וצריך להגן עליה באופן הרצוי בעיניו. ודאי תימצא הדרך להגן על ארצנו ועל ריבונותנו גם בלי לעבור על הלכות השמיטה, על דבר ה' לעמו בארצו", הוסיף נבון.

גם הבוקר (רביעי) נמשכות נטיעות קק״ל בנגב ואיתן המחאה על הבדואים. חבר מפלגת רע״מ עטא אבו מדיגם אמר לרדיו קול ברמה: ״אלקין עושה עלינו שרירים, זה אומר שאלקין מתגעגע לליכוד. לא יכול להיות שמביכים מרכיב חשוב כמו רע״מ. אלו כפרים בצמרת ההכרה״.

ח"כ איתמר בן גביר נסע לנטוע עצים בדרום אחרי שקיבל אישור הלכתי מהרב דב ליאור. "לאחר שהרב דב ליאור פסק לי שמותר לנטוע עצים בשביל להציל את הנגב. אני כעת בדרכי לנגב, לנטוע עצים. יחד נפריח את השממה", אמר בן גביר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו