שירת מלאך
שירת מלאך אפרת כהן

"למרות שעוד לא התחתנתי, אני יכול להגיד בוודאות שהקשרים הטובים שהיו לי, היו רק כאלה שמהרגע הראשון הייתה כימיה טובה, דיבור טוב, התחשק לי להיפגש שוב" כך מספר יואב, בחור בן 26, וכמוהו עוד רבים וטובים.

אכן, יש דייטים שפשוט הולכים טוב, יש משיכה ומתועררת תקווה ומוטיבציה להשקיע בהם, כי נראה שההשקעה תהיה הבסיס לזוגיות ובעז"ה גם לחתונה.

לפעמים זה באמת כך. הקשר ממשיך, מבשיל ומעמיק ובסוף הזוג מחליט להתחתן . מי לא שמע את המשפט ""מהרגע הראשון הרגשנו שזה זה" ולצד זה יש פעמים, שעל אף ההתחלה הטובה, ההמשך פחות מלהיב והקשר דועך.

השפעה מהותית שיש לקשרים שהולכים טוב מההתחלה, היא דווקא על קשרים שלא מתחילים באופן הזה. מי שחווה פעם אחת את המתיקות של קשר שמתחיל טוב, יפסול די מהר קשר שמתחיל "רגיל".
המודל של "עמל" נראה אפרורי וחסר זוהר וסיכוי

מכיוון שיש כמיהה שההתחלה תהיה מלהיבה, יש ספק ביכולת להגיע לזוגיות כשההתחלה צולעת. זו הסיבה לשאלה הרווחת : האם יש סיבה להתאמץ על קשרים שלא עובדים מהרגע הראשון?

ובמילים אחרות, מה הסיכוי שקשר שמתחיל באופן סתמי יצליח לייצר קרבה, תקשורת ואהבה. האם כדאי להמשיך רק קשרים שמרגישים משיכה בלב ? בשאלה הזו התחבטו הרבה תיאורטיקנים, והמון זוגות שאחרי דייט ראשון-שני או שלישי תהו לעצמם אם יש סיבה להמשיך.

בפועל, המציאות מוכיחה שתהליכי קשר איכותיים יכולים להיווצר בשני האופנים וכי יש הרבה מאד קשרים שבזכות מאמץ והשקעה מצליחים לחוות קרבה ולבנות איכויות זוגיות של קבלה, אהבה, נתינה ותמיכה אחד כלפי השני.

הקשרים האלה מעוררים המון תקווה אצל זוגות רבים. האפשרות לא לתת לרושם הראשוני לנהל את הקשר, אלא לאופטימיות ולמאמץ. כמובן הכל במסגרת הסביר. כשאכן נראה שיש פוטנציאל הגיוני להתאמה.

המודל הזה צריך להתאים לכל אחד, הערב בפרויקט 252 נדבר על משיכה ואהבה ונעמיק ביחד ביכולת להניע קשרים מבלי להתפשר על איכות הזוגיות.

עדיין לא מנויים לפרויקט 252? הצטרפו בקלות בלחיצה כאן>>

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7