הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נון צילום: חזקי ברוך

מיד אחרי קבלת החיסון הרביעי, ועוד בטרם הספיק למלא את גופי נוגדנים, נדבקתי – כן, גם אני, בן 75 וחצי עם מחלות רקע, חולה קורונה –

לא נורא, קצת חום, קצת שיעול – כדור אחד של אופטלגין מאפשר לי לתפקד –  ואינני מאשים אף אחד, אפילו לא את עצמי! לפני כל דבר אחר אני מתפלל לבורא עולם, ושואל אותו – למה? במה חטאנו?

אינני מוכן לשמוע שום תשובה ושום האשמה שקשורה לעם ישראל ולמדינת ישראל, כי המגפה היא עולמית – לכן התשובה היחידה שאני שומע מבורא עולם, דרך השכל והמצפון שהוא נטע בי, היא: 'למה אתם משחיתים עולם שבראתי לכם?

למה אתם מזהמים אותו בלי הרף? למה אתם מחריבים עולמי ועולמכם בשביל הנאות של רגע? אם אינכם מבינים מה אתם עושים, אולי תיסגרו בבתיכם מפחד של נגיף אחד מכל המגפות שיצרתי? אולי תתחילו לחשוב איך לתקן? איך לרפא את עצמכם, ואת העולם'? ואז אני שואל: ריבונו של עולם, נתת בנו מחכמתך תבונה מדהימה גם לייצור חיסונים ותרופות – האם זו פשוט תחרות בין טבע עולמך, לבין תבונה שנתת בנו?

האם מול כל חיסון ותרופה תצוץ עוד מוטציה ועוד וריאנט של הנגיף הזה? כמה זמן עוד יימשך המרוץ הזה? כמה נגיפים עוד מתחבאים להם באי אלו מעבדות? והמענה שאני שומע דרך השכל והמצפון, שני העדים הנאמנים שבורא עולם נטע בי, הוא: 'באותה תבונה שנתתי לכם לייצר חיסונים ותרופות, אתם יכולים גם לחדול מלהשחית עולם שבראתי ויצרתי עבורכם, ולרפא אותו – כי באותן המעבדות אפשר גם למצוא פתרונות לזיהום המסוכן של כוכב ארץ!

האם אתם לוחצים על מנהיגיכם להשקיע מאמץ ומשאבים שנתתי לכם גם בריפוי העולם? או רק לגופכם אתם חרדים?! הלוא השחתת העולם וזיהומו הנורא יפגעו גם בגופכם, אם רק תרימו מבטכם לרגע מהבלי הרגע'! הקול הזה בוער בתוכי מאז פרוץ המגפה, כי עבורי, כאדם מאמין בבורא עולם, שום נגיף לא יוצא סתם ממעבדה סינית, כי יש בורא עולם ורק הוא גם יוצר חיידקים ונגיפים –

לכן הפחד העולמי מפני הנגיף העיוור עם כל המוטציות שלו, איננו אלא פחד א-לוהים! אבל רק כעת, כשנדבקתי גם אני, אני יכול להעיז ולכתוב את מה שבוער בתוכי. אנשים מאמינים – אנא חדלו מהאשמות הזויות בתוכנו, וממלחמת האחים המילולית המטורפת הממלאת את הרשתות בישראל, וחזרו לענווה הפשוטה של כל אדם מתפלל: "ואנחנו לא נדע מה נעשה, כי עליך עינינו" – "שוב מחרון אפך, והנחם על הרעה לעמך" – ולעולמך – "יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם עלינו ועל פליטתנו, ולמנוע משחית ומגפה מעלינו – ומעל עולמו – ומעל כל עמו ישראל, ונאמר: אמן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו