ניר אורבך
ניר אורבך צילום: דוברות הכנסת

יו"ר סיעת ימינה, ח"כ ניר אורבך, פנה לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי, בעקבות פסיקת בג"ץ שדחה את יישומה של גזירת המעונות וביקש ממנה שתפעיל למתן החזר רטרואקטיבי מהיר של הכספים שנמנעו מהאברכים.

"אבקש כי כלל הזכאים לסבסוד מעונות היום אשר עוכבו עד היום בקבלת הסבסוד יקבלו החזר רטרואקטיבי באופן מידי ומהיר ויסיימו את תהליך קבלת הדרגה לאלתר", פתח אורבך את מכתבו.

הוא ציין כי "האברכים הינם אנשים אשר מקדישים את חייהם ללימוד תורה, הערך הבסיסי ביותר במסורת היהודית, ואנחנו מחויבים אליהם. המסורת היהודית, התרבות היהודית, היא אבן יסוד אשר כל מדינת ישראל מתבססת עליה. אלו טובי בנינו שחלקם המשמעותי משרתים בצבא, לומדים תורה ונשותיהם מפרנסות את המשפחה בכבוד", הוסיף אורבך.

לדבריו, "המצב כיום הוא שחלק מהמשפחות מגיעות למצב של פת לחם על מנת להצליח להמשיך לשלוח את הילדים למעון ולהמשיך לפרנס את המשפחה בכבוד בכדי לאפשר לבעל להמשיך ללמוד תורה. חלקן אף מוותרות על עבודה ונשארות עם הילדים בבית לאור המצב".

"אני יודע שערכי היהדות והמסורת היהודית חשובים לך ולכן אבקש את זירוז הסבסוד הרטרואקטיבי כמו גם זירוז נתינת הדרגה וסיום התהליך של המשפחות מול התמ"ת", סיכם אורבך את מכתבו.

פורום "תורתם אומנותן" הגיב למכתבו של אורבך ואמר, "ההחזר הזה הוא הכרחי עבור משפחות רבות שקרסו תחת העול הכלכלי שהגיע בהפתעה גמורה בגלל חוסר הרגישות של השר ליברמן. גם השרה ברביבאי התעלמה מאיתנו לאורך כל התקופה, ונדמה שאטימות הלב לא נעצרה רק במשרד האוצר".

"אנחנו מודות לח"כ ניר אורבך שמבקש כעת לזרז את ההחזר הרטרואקטיבי עבור המשפחות שבמשך שבועות התלבטו בין מטרנה למעון, בין קרטון חלב לחבילת טיטולים. כולנו תקווה שחברי ימינה יפעילו את כוחם בממשלה על מנת להסיר את הכתם המוסרי שהטיל עליה ליברמן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו